061-33739660

آنتی اسکالانت

یکی از اصلی ترین مواد شیمیایی به کاربرده شده در تصفیه آب آنتی اسکالانت می باشد. از این ماده بیشتر برای پیشگیری از رسوب بر روی سطح ممبران استفاده میشود. توجه به این نکته لازم و ضروری می باشد که آب در هر صورت دارای مقداری املاح می باشد که این املاح به مرور زمان ته نشین شده و رسوب را ایجاد می کنند در صورتی که رسوبات ناشی از آب در جریان دستگاه تصفیه آب بر روی ممبران قرار گیرد عمر آنرا کم و کارایی دستگاه را به حد زیادی کاهش می دهد به همین دلیل است که در دستگاه های تصفیه آب از آنتی اسکالانت های با کیفیت برای جلوگیری از این امر استفاده میشود.

طریقه کار آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت در ابتدا مانع به هم چسبیدن و شکل گرفتن رسوب نمک در محلول  های رقیق می شود در مرحله ی بعد سعی میکند تا با جا به جایی و عوض کردن کریستال ها آنها را از شکل عادی خود خارج نموده  و رسوبی نرم و غیر چسبنده تولید کند و قابلیت تولید رسوب را از آنها سلب نماید.

تقسیم کردن یا معلق کنندگی:

یکی از بارز ترین ویژگی های آنتی اسکالانت ها این است که با ایجاد بار آنیونی مانع از به هم چسبیدن کریستال های رسوبی می شود و همین امر سبب دور شدن این کریستال ها از یکدیگر میشود. در این اقدام یافتن یک آنتی که کیفیت مطلوبی داشته باشد و همچنین اندازه قابل استفاده  از آن اهمیت بالایی دارد. تمامی دستگاه تصفیه آب های صنعتی در صورتی عمر بالایی خواهند داشت که آنتی اسکالانت مرغوبی در آنها به کار برده شود.

تمامی آب ها دارای مواد و املاح یکسانی نیستند و دارای تفاوت هایی می باشند. برخی از آب ها دارای سیلیس بالا ، برخی دیگر سولفات و برخی دیگر ممکن است دارای آهن بالایی باشند. از این رو برای تمامی آب ها نمیتئان از یک مدل آنتی اسکالانت استفاده نمود و باید با توجه به نوع آب از آنتی اسکالانت های مخصوصی به همراه میزان آن استفاده نمود.

سه پارامتر مهم در عمر ممبرین های دستگاه، طراحی استاندارد اولیه، کیفیت ممبرین ها، و مواد شیمیایی آنتی اسکالانت (ضد رسوب) تزریقی به دستگاه بعد از راه اندازی آن است. بدین منظور شرکت آب پاکسازان اقدام به عرضه آنتی اسکالانت مورد تایید صنعت آب جهت افزایش راندمان و طول عمر ممبرین های دستگاه های آب شیرین کن نموده است.

مدل های مختلف آنتی اسکالانت شرکت آب پاکسازان به شرح زیر است:

- آنتی اسکالانت APS 1300: این نوع از آنتی اسکالانت برای دستگاه هایی با رنج TDS آب ورودی کم تز از 1200PPM میباشد.

- آنتی اسکالانت APS 1400: این نوع از آنتی اسکالانت برای دستگاه هایی با رنج TDS آب ورودی کم تز از 2200PPM میباشد.

- آنتی اسکالانت APS 2400: این نوع از آنتی اسکالانت برای دستگاه هایی با رنج TDS آب ورددی کم تز از 4500PPM میباشد.

- آنتی اسکالانت APS 3400: این نوع از آنتی اسکالانت برای دستگاه هایی با رنج TDS آب ورودی کم تز از 8000PPM میباشد.

- آنتی اسکالانت APS 4400: این نوع از آنتی اسکالانت برای دستگاه هایی با رنج TDS آب ورودی بالا تز از 8000PPM میباشد.

محل تزریق آنتی اسکالانت همانطور که در شکل زیر توضیح داده شده قبل از ورودی به ممبرین ها میباشد.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
10 / 10
از 1 کاربر