061-33739660

فیلتر ممبرین

فیلتر ممبرین یا ممبران را می توان اصلی ترین بخش دستگاه تصفیه آب دانست. این قطعه یک غشا نیمه تراوا به حساب آمده که در دستگاه تصفیه آب خانگی ، صنعتی و... به جهت شیرین نمودن آب در حال تصفیه مورد استفاده قرار میگیرد. این قطعه به روش اسمز معکوس میتواند به خوبی آب را نمک زدایی نموده و باعث شیرین شدن آن شود.

از جمله کار های جانبی که فلیتر ممبران آنها را بر عهده دارد این است که از ورود املاح و ناخالصی هایی مانند مواد آلی و معدنی به درون آب تصفیه شده اشاره نمود. طبق تاریخ اولین فیلتر ممبرین توسط لوئب در سال 1960 طراحی و ساخته شد.

فیلتر ممبرین  از یک سری لایه های فوق نازک که به شکل موازی کنار هم قرار گرفته اند تشکیل شده استو در مرکز این لایه ها را یک لایه ی توخالی پر نموده است تا آب پس از عبور به دور این لایه های تصفیه شده و در انتها وارد لوله ی فیلتر ممبران شود. املاح و دیگر ناخالصی های همراه آب از سمت دیگر ممبران خارج میشوند.

یک محفظه به نام پرشروسل وظیفه ی محافظت از فیلتر ممبرین  را بر عهده داشته و طریقه کار آن به این صورت است که آب  با فشار توسط پمپ به داخل این محفظه وارد شده و پس از آن با عبور از فیلتر ممبران به صورت پاکیزه و بدون هیچ آلودگی از از آن خارج میشود. در نهایت د آب در دو محفظه ی جداگانه ریخته شده که یکی از آنها آب تصفیه شده و دیگری پساب می باشد.

انواع فیلتر ممبرین 

میکروفیلتراسیون

اولترافیلتراسیون

نانوفیلتراسیون

سوالی که بسیاری از خریداران دستگاه تصفیه آب از ما میپرسند این است که زمان تعوض فیلتر ممبرین چه موقع است؟ در پاسخ به این دست از عزیزان می بایست گفت که زمان تعویض فیلتر های ممبران به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 مقدار TDS آب

 مقدار پیش تصفیه

 نوع آلودگی آب

نحوه کارکرد و تعویض فیلتر ممبران

توجه داشته باشید که فیلتر ممبران دارای مدت زمان مشخصی برای استفاده می باشد و پس از آن کارایی و کیفیت آن کاهش می یابد که طبیعتا می بایست آنرا با فیلتر جدید جایگزین نمود. تا آب  تصفیه شده ی دستگاه تصفیه آب همچنان با بالاترین کیفیت ممکن به دست شما برسد.

در صورتی که نسبت به تعویض فیلتر ممبرین دستگاه خود اقدام نکنید آب خارج شده از دستگاه آلوده شده و به جای سالم نگهداشتن افراد خانواده شما موجب بیماری بیشتر در آنها خوهد شد. بهترین کار این است که برای تعویض فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خود همیشه این کار را به متخصصین در این زمینه بسپارید. 

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
9 / 10
از 10 کاربر