پرشر وسل(وسل ممبرین)؛فروش عمده و لیست قیمت خرید
پرشر وسل(وسل ممبرین)؛فروش عمده و لیست قیمت خرید

چیستی و چرایی پرشروسل (Pressure vessel)درتصفیه آب؛ پرشروسل دراصل همان پوسته(هوزینگ) ممبران Membrane Housing است،همانطور که میدانید هوزینگ محفظه ای ست که وظیفه نگهداری ازممبرین (membrane) دستگاه تصفیه آب با سیستم ROرا به عهده دارد ، این محفظه تحمل فشاربالایی دارد و جنس آن گاهی فایبرگلاس وگاهی استیل است که این براساس نوع استفاده آن تعیین می­شود.

کاربرد وسیع و مهمی در صنایع نمک زدایی، سیستم اسمز معکوس، نانوفیلتراسیون، و اولترافیلتراسیون می باشد.تفاوت وسل ها در جنس پوسته، ورودی و خروجی خوراک، محدوده عملکرد فشاری، محدوده عملکرد دمایی، محدوده عملکرد(ph) و اندازه مختلف پورت های ورودی و خروجی می باشد.

هوزینگ فیلترها مدت زیادی کار می­کنند فقط در صورت عدم کاربری درست و افزایش کارتوسط پمپ فشار قوی دچار ترک می شوند. برند کدلاین( Codeline ) بهترین برند این محصول است.

 پرشروسل براساس آیتم ها و قابلیت های مختلفی تقسیم بندی می­شود که در ادامه پس از توضیح ساختمان پرشروسل به معرفی انواع تقسیم بندی می­پردازیم

اجزا و ساختمان پرشروسل

 1. پوسته یا هوزینگ ممبرانmembrane Housing :محفظه ای برای قرارگیری ممبران در دستگاه های تصفیه آب صنعتی است.
 2. بست ویکتالیک Victaulic Clamp: بست ویکتالیک ساختمان دو قسمتی وشیارداری، داردکه می­ تواند درلوله‌ی شبکه های فشار قوی مورد استفاده قرار بگیرد.
  ازاین بست برای اتصال لوله های فولادگالوانیزه ولوله های دیگرمانند: مس، آهن روکش دار واستیل و… به کار می‌رود. به دلیل استحکام بالا، ازحرکت وجابجایی(یا حتی چرخش لوله ها در جای خود) آنها ازخط راستای شبکه لوله کشی جلوگیری می‌کند.
 3. اورینگ O-ring:یک واشر مکانیکی که به شکل o انگلیسی بوده و از این رو o-ring خوانده می­ شود. اورینگها با روش اکستروژن، قالب گیری تزریقی، قالب گیری فشار یا قالب بندی انتقالی تولید می ­شود.NRو SBR: توانایی کشش زیاد ومقاومت در برابرپارگی بالانیتریل(NBR): مقاومت بالا در برابر سایش و روغن ها وگریس وحرارت بالاHNBR: مقاوم در برابر سایش وفشار بالاوایتون (viton): مقاوم در برابر فشار فیزیکی و حرارت های بالا و مقاوم در برابر اسیدها، بنزین، آب کلردارکالزر(kalzer): مقاوم در برابرواکنش های شیمیایی و موادشیمیایی، اسیدEPDM : توانایی مقاومت دربرابراوزون(o3)،آب و اسیدهای حلال و آب شور(برای سازه های دریایی)سیلیکون: مقاوم دربرابرحرارت وبرق ، مصارف بهداشتی، پزشکی وصنایع غذاییفلوروسیلیکون: مقاوم حرارتی و برودتی به اندازه زیاد ومقاومت دربرابرحل شدن یا سوختن با بنزینACM  و AEM :مقاومت دربرابر حرارت روغن های داغهایپالون وکلروپن : مقاومت دربرابرگازهای مختلف
 4. درب یا کپ پرشروسل Gap: کپ یا گپ یکی از اجزا مهم و کاربردی پرشروسل می­باشد که کارایی آن آب بندی سروته  پرشروسل است.کی از قطعات اصلی پرشروسل تولید طراحان تصفیه می باشد. که جهت آب بندی دو انتهای پرشر وسل استفاده می گردد.کپ دراصل رابط بین آداپتور و لوله کشی ممبران است اما آر آب بندی پرشروسل را نیز انجام می­دهد.کپ(cap) باید دربرابرخوردگی کاتیونی و آنیونی آب مقاوم باشد.پس کیفیت بالا در ساخت این قطعات بسیارمهم است.
پیشنهاد محصول ویژه  قیمت خرید پکیج کلرزن(تزریق کلر) ⚡️ کلریناتور chlorination package

وسل ممبران چیست

وسل ممبرین و یا پرشر وسل ممبران (pressure vessel) یا محفظه تحت فشار، محفظه‌ ای است برای قرار دادن ممبران دستگاه تصفیه آب صنعتی به جهت حفاظت و کنترل آب ورودی به ممبران می‌باشد.

پرشروسل؛ فروش، قیمت و خرید وسل ممبرین: برای خرید وسل اصل با واحد فروش شرکت آب پاکسازان در تایم اداری ۰۶۱۳۳۷۳۹۶۶۰ و ۲۴ ساعته با ۰۹۱۶۶۹۱۵۰۹۰ مهندس قدکساز؛ تماس حاصل فرمائید.

پرشروسل؛ فروش، قیمت و خرید وسل ممبرین
خرید وسل؛ فروش، قیمت و خرید وسل ممبرین
جدول مقایسه محدوده فشار MEMBRANE PRESSURE VESSEL جنس پرشر‌وسل فشار ورودی
جنس پرشر‌وسل FRP استیل PVC
فشار ورودی ۱۵۰-۱۲۰۰ ≤ ۶۰۰ psi ≤ ۲۰۰ psi

جدول درجه حرارت عملیاتی پرشروسل

جدول درجه حرارت عملیاتی پرشروسل
جنس پرشروسل پرشروسلFRP پرشروسل استیل پرشروسلPVC
دمای کارکرد پرشروسل ۱۰ ̊c-49 ̊c- ۰ ̊c-48 ̊c ۲ ̊c-43 ̊c

قطر و طول پرشر وسل

بر اساس فشار: پرشروسل ها درمواجهه با فشار در دستگاه های تصفیه آب صنعتی به سه دسته تقسیم می­‌شوند:

پرشروسل با فشارpsi300 برای دستگاه های تصفیه آب لب شور و آب چاه
پرشروسل با فشارpsi450 وpsi600 برای دستگاه های تصفیه آب تقریباشورباtds10000ppm
پرشروسل فشارpsi1000 وpsi1200 برای دستگاه های تصفیه آب دریا

جدول:

قطر طول پرشر وسل پرشر وسل FRP پرشر وسل استیل پرشر وسل PVC
۲٫۵ اینچ ۱۴″/۲۱″/۴۰″ تماس بگیرید تماس بگیرید تماس بگیرید
۴ اینچ ۴۰ اینچ تماس بگیرید تماس بگیرید تماس بگیرید
۸ اینچ ۴۰ اینچ تماس بگیرید تماس بگیرید تماس بگیرید
عکس وسل ممبران

موارد کاربرد وسل ممبران

از موارد کاربر وسل ممبران می‌توان به استفاده آن در دستگاه تصفیه فاضلاب یا سیستم تصفیه آب اسمز معکوس، صنایع و واحد های نمک ­‌زدایی، اولترا فیلتراسیون، نانو فیلتراسیون اشاره نمود. پرشر وسل ها معمولا به رنگ سفید در دستگاه های تصفیه آب صنعتی دیده می‌شوند.

پیشنهاد محصول ویژه  قیمت روز خرید پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

تفاوت وسل ممبران

تفاوت پرشر وسل ها در جنس پوسته وسل‌ممبران، نوع ورودی و خروجی وسل ممبران، محدوده عملکرد  فشار وسل به بار یا پی اس ای، محدوده عملکرد دما، محدوده عملکردی در بازه های مختلف PH، اندازه، تعداد و محل قرار گیری پورت ­های ورودی و خروجی می­‌باشد.

پرشر وسل‌ممبران

تمامی پرشرروسل ‌ها دارای سطح داخلی صاف به منظور آب بندی بهتر ممبران صنعتی و سهولت جابجایی آن درون وسل را دارند پوسته از جنس کامپوزیت اپوکسی تقویت شده با الیاف شیشه (FRP) با ورودی خوراک از انتها (END ENTRY) یا از کنار ( SIDE ENTRY ) می‌باشد. پرشر وسل ها در دستگاه تصفیه آب صنعتی نقش مهمی را ایفا می کنند.

تخفیف 😎 خرید فیلتر شنی تصفیه آب صنعتی کلیک کنید

وسل ممبران عکس

ساخت وسل ممبران

در ساخت وسل ممبران باید توجه نمود که وسل‌ممبران ، محفظه ‌ای است از جنس فایبر گلاس یا اف ار پی (FRP) و حتی در بعضی از موارد از جنس استنلس استیل ۳۰۴ یا ۳۱۶ می باشد. وسل‌ممبران می تواند فشار های خیلی بالا (۳۰۰‌الی‌۱۲۰۰‌پی‌اس‌ای‌PSI) را تحمل کند. وسل‌ممبران وظیفه نگه داری و محافظت از ممبران را به عهده دارد. وسل‌ممبران به‌ اندازه فیلتر ممبران صنعتی ساخته‌ می‌شود و شکل و ساختار آن مناسب با شکل ممبران صنعتی و سایز آن می باشد. ترجمه وسل به معنی مجرا یا جسمی لوله شکل است پس در دو سر وسل ممبران آن قطعه ‌ای قرار می گیرد به نام درب وسل یا اند کپ ، که مسیر های ورود و خروج آب به ممبران و مسیر تولید و فاضلاب در آن طراحی شده است. به ‌طوری‌ که فیلتر ممبران صنعتی به ‌سادگی آب‌ بند شده و سبب ایجاد فشار مثبت در داخل فیلتر ممبران می‌‌گردد.

بر اساس نوع ورودی پرشروسل

پرشروسل ها براساس نوع محل ورودی آب به دو دسته ساید پورت (Side Port) و اند پورت (End Port) تقسیم می شوند.

پیشنهاد محصول ویژه  دستگاه آب شیرین کن دریایی
سایدپورت( side port) محل خروجی روی بدنه
اندپورت(end port) محل خروجی در ابتدا و انتهای پرشروسل

انواع وسل ممبران بر اساس محل قرار گیری ورودی و خروجی

Side port : ساید پورت، در این پرشر وسل ها ورودی آب خام یا خوراک از کنار وسل‌ممبران می باشد.

End port : اند پورت، در این پرشر وسل ها ورودی آب خام یا خوراک از آخر یا همان انتهای وسل ممبران می باشد.

تصویر وسل ممبران

قیمت پرشر وسل ممبران

قیمت و خرید پرشر وسل برای تعیین قیمت پرشر وسل‌ممبران ابتدا باید از تمامی موارد بالا  مانند سایز، نوع ورودی، تعداد المان، فشار کاری و برند وسل‌ممبران Water treatment را مشخص نمود سپس قیمت آن به دست می‌آید. باید توجه کرد وسل‌ممبران وارداتی بوده و به دلیل حجم زیاد آن هزینه حمل و نقل زیاد می گردد. لذا انتظار قیمت پایین از محصول نداشته باشید.

براساس سایزبندی در پرشروسل

پرشروسل دردستگاه های صنعتی عموما درسایزهای ۴ اینچ و ۸ اینچ هستند. در طراحی وساخت دستگاه های تصفیه آب صنعتی از پرشروسل ۴ اینچ درظرفیتی کمتراز۵۰ مترمکعب و دردستگاه های تصفیه آب صنعتی با ظرفیت بالاتراز۵۰ مترمکعب از پرشر وسل قطر ۸ اینچ استفاده می­شود.

پرشروسل۴اینچ ظرفیت زیر۵۰مترمکعب مخصوص ممبران۴اینچ
پرشروسل۸اینچ ظرفیت بالا۵۰مترمکعب مخصوص ممبران۸اینچ

پرشر وسل از نظر سایز قطر داخلی در سه سایز زیر ساخت می ‌شود:

پرشر وسل ازنظر اندازه طول بر اساس حداکثر تعداد  فیلتر ممبرانی که در آن قرار می گیرد به شرح زیر تقسیم بندی می کنند :

 • تک فیلتر ممبران (وسل تک المان )
 • دو فیلتر ممبران( وسل دو المان  )
 • سه فیلتر ممبران (وسل سه المان )
 • چهار فیلتر ممبران (وسل چهار المان )
 • پنج فیلتر ممبران( وسل پنج المان )
 • شش فیلتر ممبران( وسل شش المان )
 • هفت فیلتر ممبران( وسل هفت المان )
 • هشت فیلتر ممبران (وسل هشت المان)

اجزا سازنده وسل ممبران

 • وسل
 • درب وسل
 • BAFFLE
 • اورینگ
 • SUPPORT STRAP
 • SCREW
 • PERMEATE PLUG
 • ADAPTER
تصفیه وسل ممبران
پرشل وسل پروتک
پرشل وسل کاپه
پرشل وسل پرودکت
پرشل وسل پنتایر
کد لاین پرشل وسل
وسل ممبران

انواع برند وسل ممبران

برند
BEL
Code line
pentair
knappe
phoenix
protec
Wave cyber
winder
پرشروسل؛ فروش، قیمت و خرید وسل ممبرین
پرشروسل؛ فروش، قیمت و خرید وسل ممبرین
پرشروسل؛ فروش، قیمت و خرید وسل ممبرین
۴.۴/۵ - (۱۰۱ امتیاز)

۴ دیدگاه

 • سلام و درود خدمت شما
  پرشر وسل ها فقط با قطر ۴ اینچ و ۸ اینچ هستند یا مدل های دیگه ای هم ساخته میشه؟
  تفاوت پرشروسل ساید پورت و پرشر وسل اند پورت در چیست؟ فشار و PSI در پرشر وسل های مختلف چه کاربردی دارند؟ فرق پرشروسل ۱ المان و شش المان فقط در تعداد ممبران است؟ هوزینگ یا همان پوسته ممبران از جنسی است؟ بست ویکتالیک، اورینگ و کپ پرشروسل همراه با وسل است؟

دیدگاهتان را بنویسید