برای آگاهی و استعلام لیست قیمت روز خرید آنتی اسکالانت با توجه به نرخ نوسانات دلار و ثبت سفارش با کارشناسان فروش ما در ارتباط(۰۶۱۳۳۷۳۹۶۶۰ ☎️ ۰۹۱۶۶۹۱۵۰۹۰)باشید، کارشناسان آب پاکسازان قبل از خرید مشاوره تخصصی رایگان ارائه داده و ویژگی‌ها و همچنین مقادیر مورد نیاز انتی اسکالانت(Antiscalant) را برای شما به طور کامل شرح خواهند داد.

مقدار مصرف انتی اسکالانت

در مقدار مصرف آنتی اسکالانت باید توجه کرد که مقدار مصرف آنتی اسکالانت بر اساس میزان آب ورودی به دستگاه تصفیه آب صنعتی مشخص می شود نه بر اساس میزان آب تولیدی

خرید انتی اسکالانت
قیمت خرید انتی اسکالانت

دوز تزریق آنتی اسکالانت با توجه به معیار های همچون TDS آب ورودی و ظرفیت دستگاه تصفیه آب صنعتی ro و pH و دمای آب، محاسبه می‌شود.

آنتی اسکالانت چیست؟


آنتی اسکالانت چیست آب ورودی به سیستم RO و یا همان اسمز معکوس که به آن feed water می گویند، TDS بالایی دارد و نمک های حل شده زیادی را در خود دارد. این نمک ها بر روی سطح فیلتر ممبران که از جنس پلی آمید می باشد، ایجاد رسوب می کنند و پدیده SCALING رخ می دهد. حال برای جلوگیری از ایجاد این نوع رسوبات در دستگاه تصفیه آب صنعتی، می بایست از آنتی اسکالانت استاندارد و مناسب با آب ورودی به سیستم استفاده نمود تا از ایجاد رسوباتی مانند:

تصویر آنتی اسکالانت

رسوبات درگیرکننده در مواجه با آنتی اسکالانت مواد شیمیایی RO

 • کربنات کلسیم CaCo۳
 • سولفات کلسیم CaSo۴
 • سولفات باریم BaSo۴
 • سولفات استرونیوم SrSo۴
 • رسوبات سلیکا SiO۲
 • فلوراید کلسیم CaF

آنتی اسکالانت

بهره برداران و دارندگان دستگاه تصفیه آب صنعتی به منظور افزایش طول عمر فیلتر ممبران و دستگاه و همچنین کاهش هزینه های نگهداری سیستم RO از ماده شیمیایی ضد رسوب به نام آنتی اسکالانت با نام انگلیسی Antiscalant استفاده می کنند. این ماده به منزله روغن موتور در موتور ماشین برای یک سیستم RO یا همان دستگاه تصفیه آب صنعتی می باشد. آنتی اسکالانت مهم ترین عامل جلوگیری از تشکیل رسوب در سطح فیلتر ممبران می باشند. این ماده به وسیله پمپ تزریق به آب ورودی سیستم RO تزریق می‌شود، شما می توانید در پست مواد شیمیایی تصفیه آب صنعتی با الباقی مواد نیز آشنا شوید.

خرید آنتی اسکالانت

تولید کنندگان آنتی اسکالانت

شرکت های زیادی در دنیا اقدام به تولید آنتی اسکالانت کرده اند و جزو تولید کنندگان آنتی اسکالانت در دنیا محسوب می شوند. شرکت آب پاکسازان در ایران نیز با سمبل آنتی اسکالانت در شرایط استاندارد و آزمایشگاهی اقدام به تولید آنتی اسکالانت در ایران نموده است.

انواع آنتی اسکالانت

انواع آنتی اسکالانت ها همان طور که قبلا عرض کردیم بر اساس پارامتر هایی همچون همچون مقدار و میزان PH، وزن مخصوص، نوع رسوبات و نمک های موجود در آب متفاوت می باشد. شرکت آب پاکسازان به صورت جنرال آنتی اسکالانت های خود را در ۵ مدل اصلی تهیه و عرضه می کند

 • آنتی اسکالانت APS 1400
 • آنتی اسکالانت APS 2400
 • آنتی اسکالانت APS 3400
 • آنتی اسکالانت APS 4400
 • آنتی اسکالانت APS 5500

شما می توانید بسته به نوع آب ورودی خود این مواد را در گالن های ۱۰ لیتری، ۲۰ لیتری، ۲۲۰لیتری و ۱۰۰۰ لیتری تهیه نمایید.

مواد تشکیل دهنده آنتی اسکالانت

موا تشکیل دهنده آنتی اسکالانت ها بر اساس پارامتر هایی همچون مقدار و میزان PH، وزن مخصوص، نوع رسوبات و نمک های موجود در آب متفاوت می باشد. از جمله مواد تشکیل دهنده آنتی اسکالانت ها می توان به ترکیباتی با پایه پلیمری، پلی اکریلیک اسید، اسید کربوکسیلیک، پلی مالئیک اسید، پلی فسفات ها و پلیمر های آنیونی اشاره کرد.

عوارض آنتی اسکالانت

عوارض آنتی اسکالانت برای یک دستگاه تصفیه آب صنعتی تنها می تواند به دلیل استفاده از متریال نامناسب و نامرغوب باشد زیرا آنتی اسکالانت اسیدی بوده و امکان خوردگی در سیستم را بالا می برد. حال باید توجه نمود در صورتی که قطعات استفاده شده در سیستم RO از استاندارد ها برخوردار باشند نباید نکران خرابی در سیستم بود. از طرفی عوارض تزریق نکردن آنتی اسکالانت در سیستم نیز بسیار بالا بوده که این ماده را غیر قابل حذف می کند. همچنین در آب شیرین کن دریایی آنتی اسکالانت مناسب نقش زیادی را در نگهداری از دستگاه ایفا می کند.

پیشنهاد محصول ویژه  روش کار سیستم اسمز معکوس

ضد رسوب آب در آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت ها یا ANTISCALANT به عنوان یک ضد رسوب در بازار شناخته می شوند و به همین منظور به آن ها ضد رسوب آب می گویند. در واقع آنتی اسکالانت برای کاهش رسوب در لایه پلی آمیدی ممبران که به صورت نمک حل شده در آب ورودی به سیستم RO وجود دارد، می باشد.

فرمول شیمیایی آنتی اسکالانت

فرمول شیمیایی آنتی اسکالانت ها، ترکیبی از یک پلی الکترولیت دیانیونی ( DAPE ) بنام پلی دی سدیم پروپانفسفونات بو ده که با استفاده از فرایند سیکلوپلیمریزاسیون باتلر ساخته می شود. البته لازم به ذکر است فرمول شیمیایی همه آنتی اسکالانت ها شبیه به هم نبوده و متفاوت می باشد، این به دلیل تفاوت در پارامتر های موجود در آب ورودی به دستگاه تصفیه آب صنعتی می باشد.

گالن آنتی اسکالانت

ترکیبات آنتی اسکالانت

ترکیبات آنتی اسکالانت بر اساس نوع آب ورودی، نوع آنتی اسکالانت و دیگر پارامتر ها متفاوت می باشد و نمی توان ترکیب دقیقی را برای یک آنتی اسکالانت مطرح کرد. لازم به ذکر است ترکیبات آنتی اسکالانت باید دقیق، به اندازه، مناسب و به ترتیب با یک دیگر میکس شوند تا در روند ساخت آن اختلالی ایجاد نشود.

دانسیته آنتی اسکالانت

دانسیته آنتی اسکالانت یا همان تراکم آنتی اسکالانت، بین ۱ تا ۱.۴ گرم در متر مکعب ( g/m۳ ) می باشد. البته باید توجه نمود که آنتی اسکالانت را باید با آب تصفیه شده بدون کلر حل کرده و سپس به دستگاه تصفیه آب صنعتی وارد کنیم. حتما توجه داشته باشید آبی که برای حل کردن آنتی اسکالانت از آن استفاده می کنید باید بدون کلر و تصفیه شده باشد.

PH آنتی اسکالانت

PH آنتی اسکالانت ها بر اساس نوع آنتی متغیر است و باید توجه داشت که PH آنتی اسکالانت بستی به قلیایی بودن، اسیدی بودن و یا خنثی بودن آنتی اسکالانت می باشد. PH آنتی اسکالانت های اسیدی معمولا بین ۲ تا ۴.۵ می باشد.

کاربرد آنتی اسکالانت

از کاربرد آنتی اسکالانت می توان به استفاده در سیستم های تصفیه آب صنعتی یا همان دستگاه RO اشاره نمود. همان طور که قبلا عرض کردیم آب ورودی به تصفیه آب صنعتی دارای نمک های حل شده زیادی در خود می باشد که باعث ایجاد رسوب در سطح ممبران می باشد. حال برای جلوگیری از ایجاد این نوع رسوبات از آنتی اسکالانت یا ضد رسوب استفاده می شود. البته آنتی اسکالانت ها قادر به حذف و یا دفع کامل رسوب نیستند.

محل تزریق آنتی اسکالانت

بهترین محل برای تزریق آنتی اسکالانت بین فیلتر های کارتریج و پمپ فشار بالا می باشد که در عکس مشاهده می کنید. در بعضی از موارد آنتی اسکالانت نیز باید قبل از ورود آب به فیلتر شنی صنعتی کار گذاشته شود.

بشکه آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت RO

آنتی اسکالانت RO، به آنتی اسکالانتی می گویند که برای کاهش رسوب و جلوگیری از ایجاد رسوب در سطح پلی آمیدی فیلتر ممبران در دستگاه تصفیه آب صنعتی استفاده می شود. یکی از دلایل تعویض ممبران در دستگاه تصفیه آب صنعتی استفاده نکردن از آنتی اسکالانت و یا حتی آنتی اسکالانت نامرغوب می باشد.

 

آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰

یکی از برند های تولید کننده آنتی اسکالانت در دنیا فلون می باشد. خرید آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ مدل جنرال و کلی این برند بوده که در ایران هم موجود است. شما می توانید برای خرید آنتی اسکالانت فلوکن ۲۶۰ با محل شرکت اب پاکسازان تماس بگیرید.

آنتی اسکالانت اوستا

آنتی اسکالانت اوستا یا AVISTA VITEC یکی دیگر از انواع مدل های آنتی اسکالانت می باشد که در بازار ایران موجود است و PH آن بین ۵ تا ۶.۵ بوده و دانسیته ۱.۱ دارد. مشکل این نوع آنتی اسکالانت ها تک محصولی بودن آن ها است و نمی توان برای هر مدل آبی آن را استفاده نمود.

آنتی اسکالانت جنسیس

آنتی اسکالانت جنسیس نیز همانند دیگر برند های آنتی اسکالانت وارداتی بوده و کیفیت آن در صورت اصل بودن قابل قبول می باشد. البته در خیلی از مواقع به دلیل وارداتی بودن این کالا ها نوع فیک و غیر اصل آن در بازار زیاد دیده می شود که باعث خرابی های زیادی در دستگاه تصفیه آب صنعتی می شود که ما به این خرابی ها در مقاله خرابی دستگاه تصفیه آب صنعتی اشاره کرده ایم.

روش استفاده از آنتی اسکالانت

بعد از مشخص کردن نوع و مدل آنتی اسکالانت، شما می بایست آنتی اسکالانت خود را با آب تصفیه بدون کلر ترکیب و رقیق نمایید و سپس آن را در بشکه مخصوص که نور خورشید به آن اثر نکند ریخته و از آن استفاده نمایید.

تست آنتی اسکالانت

برای تست آنتی اسکالانت دو روش آزمایشگاهی و میدانی وجود دارد. در روش آزمایشگاهی اثر آنتی اسکالانت بر رسوبات را می سنجند و در روش میدانی باید تمامی پارامتر های حیاتی و ضروری سیستم RO را یادداشت نمود و در یک بازه زمانی ۳ ماهه نتایج را چک کرد تا مشخص گردد این آنتی اسکالانت چقدر توانایی دفع و کنترل رسوبات دارد. لازم به ذکر است ممکن است تمامی ذرات در آب به وسیله آنتی اسکالانت کنترل نشده و به همین منظور هر ۳ الی ۴ ماه یک بار باید عمل شستشوی ممبران را انجام دهید.

پیشنهاد محصول ویژه  لیست قیمت خرید فیلتر ممبرین تصفیه آب

محاسبه میزان تزریق آنتی اسکالانت

 • برای محاسبه میزان تزریق آنتی اسکالانت باید به این نکته توجه نمود که دبی آب ورودی به دستگاه و عدد ریکاوری مشخص شده برای سیستم هنگام طراحی چقدر بوده است. طبق این دو پارامتر شما می توانید محاسبه کنید و میزان دقیق آنتی اسکالانت را برای تزریق به دستگاه تصفیه آب صنعتی به دست آورید. دوز آنتی اسکالانت به آنالیز آب و مقدار D.S آن بستگی دارد که معمولاً از دوز۰.۸ppm تا ۵ppm متغیراست.
 • چرا باید آنتی اسکالانت تزریق کنیم؟
 • آنتی اسکالانت باعث کاهش رسوب در ممبرین شده و طول عمر فیلتر ها و دستگاه را افزایش می دهد که این‌امر رابطه مستقیم با کاهش هزینه نگهداری دارد
 • مقدار رقیق سازی:

حداکثر رقیق سازی آنتی اسکالانت های شرکت آبپاکسازان ۲۰ درصد محلول سازی با آب بدون کلر میباشد.

 • تزریق بیش از اندازه:

تزریق ییش از اندازه آنتی اسکالانت در سیستم RO موجب میگردد زمانی که دستگاه RO از سرویس خارج است در خود غشا ممبرین رسوب نماید و موجب گرفتگی آن گردد.

 • تزریق کم:

تزریق کمتر از حد مجاز ، موجب میگردد که مقدار کافی آنتی اسکالانت جهت از بین بردن کامل رسوبات کافی نباشد و نتواند املاح را بطور کامل حل و از بین ببرد.

مکانیسم جلوگیری از تشکیل رسوب

انتخاب آنتی اسکالانت

انتخاب مناسب آنتی اسکالانت یک ضرورت بسیار جدی در فرآیند تصفیه آب است.

اثرات انتخاب آنتی اسکالانت مناسب :

 • حفاظت از ممبرین ها و جلوگیری از تشکیل رسوب در آن ها،
 • کنترل طعم و مزه و کیفیت محصولات تولیدی در صنایع آب معدنی،نوشابه و دلستر سازی
 • اثر گذاری بسیار زیاد در کیفیت محصولات مواد شوینده و به خصوص مواد آرایشی بهداشتی
 • اثر گذاری بسیار زیاد بر کنترل شیمیایی آب بویلر

چگونگی انتخاب آنتی اسکالانت

 • بر حسب مقدار pH مورد نیاز فرآیند :
 • مجتمع های دارای بویلر:

استفاده از آنتی اسکالانت های اسیدی در دستگاه اسمز معکوس علیرغم اینکه pH آب تولیدی R.O در محدوده ۶.۸ الی ۶.۹ قرار میگیرد سبب میگردد که pH و میزان فسفات باقی مانده در بویلر را به شدت کاهش دهد وعلایم ورود اسید به بویلر نمایان شود.

 • مجتمع هایی خط تولید مواد شوینده:

با توجه به اینکه کارخانجات مواد شوینده به آب قلیایی جهت خط تولید نیاز دارند آنتی اسکالانت خنثی یا قلیایی برای اینگونه صنایع جهت حفظ کیفیت محصولات و نیز کاهش مصرف مواد اولیه پیشنهاد میگردد.

 • صنایع آب معدنی،نوشابه و دلستر سازی:

معمولا آنتی اسکالانت خوراکی با pH خنثی یا قلیایی در این صنایع جهت جلوگیری از تلخ شدن مزه آب توصیه میگردد.

 • بر حسب TDS:

به طور کلی برای آب های Sea Water(SW) با TDS بالاتر از ۱۰۰۰۰ppmو Brakish Water(BW) با TDS کمتر از ۱۰۰۰۰ppm آنتی اسکالانت ها متفاوت میباشند.

 • جهت آب با TDS کمتراز۱۰۰۰ppm
 • جهت آب با TDS کمتراز۲۰۰۰ppm
 • جهت آب با TDS کمتراز۵۰۰۰ppm
 • جهت آب با TDS بیش تر از ۵۰۰۰ppm و کمتر از ۱۰۰۰۰ppm
 • جهت آب با TDS بیش تر از۱۰۰۰ppm

بر حسب املاح و نمک های موجود در آب

کربنات کلسیم و کربنات منیزیم:

عمدتاً املاح رایج موجود در آب در ایران، کلسیم کربنات می باشد که آنتی اسکالانت ها APK-1400 وAPK-2400-APK-3400 این نوع املاح را با قدرت بسیار بالایی به طور کامل از بین میبرد.

رسوب سولفات کلسیم:

پیشنهاد محصول ویژه  دستگاه تصفیه آب آزمایشگاهی و بیمارستانی

وجود نمک سولفات کلسیم در آب، نیاز به آنتی اسکالانت ویژه دارد که آنتی اسکالانت APK-5400 به خوبی و با قدرت پاک کنندگی بسیار بالا، این نوع نمک را از بین میبرد.

چرا باید آنتی اسکالانت تزریق کنیم؟

آِنتی اسکالانت باعث کاهش رسوب در ممبرین شده و طول عمر فیلتر ها و دستگاه را افزایش می دهد که این‌امر رابطه مستقیم با کاهش هزینه نگهداری دارد

محل تزریق آنتی اسکالانت در دستگاه تصفیه آب کجاست؟

بهترین محل برای تزریق آنتی اسکالانت بین فیلتر های کارتریج و پمپ فشار بالا می باشد. در بعضی از موارد آنتی اسکالانت نیز باید قبل از ورود آب به فیلتر شنی ها کار گذاشته شود.

میزان تزریق آنتی اسکالانت در یک دستگاه تصفیه اب چقدر است؟

محاسبه میزان تزریق آنتی اسکالانت در دستگاه تصفیه آب صنعتی به روش زیر است

۱۰۰۰/(۲ppm × دبی(لیتر/شبانه روز) = میزان آنتی اسکالانت به لیتر)

خرید آنتی اسکالانت چگونه می باشد؟

باید آنالیز آب ورودی به دستگاه و جزئیات طراحی RO را در اختیار تولید کننده قرار دهیم تا آنتی اسکالانت مناسب را مشخص کنند.

منبع: تصفیه آب پاکسازان


برای دریافت قیمت آنتی اسکالانت می بایست آنالیز آب ورودی را به همراه جزئیات طراحی در اختیار تیم فنی شرکت قرار دهید سپس مدل و نوع آنتی اسکالانت به دست آمده و به شما پیشنهاد خواهد شد. البته آنتی اسکالانت های وارداتی از نظر قیمت به دلیل قیمت ارزی آن و هزینه گمرک بالاتر از آنتی اسکالانت های تولید داخل و یا اسمبل داخل مثل مارک PRIME AQUA در می آید.

قیمت خرید و فروش آنتی اسکالانت
قیمت خرید و فروش آنتی اسکالانت
قیمت آنتی اسکالانت

خرید آنتی اسکالانت

برای خرید آنتی اسکالانت شما می توانید با محل شرکت آب پاکسازان به شماره ۰۶۱۳۳۷۳۹۶۶۰ تماس حاصل نمایید تا ضمت ارائه مشاوره رایگان آنتی اسکالانت مناسب دستگاه خود را تهیه نمایید. همچنین آب پاکسازان واحد خدمات پس از فروش قوی و کاملی نیز دارد که در صورت بروز مشکل و خرابی در دستگاه تصفیه آب خود اقدام به تعمیر دستگاه تصفیه آب خود نمایید.

قیمت عمده آنتی اسکالانت

فروش عمده آنتی اسکالانت مواد شیمیایی تصفیه اب؛ امروزه قیمت مواد شیمیایی تصفیه اب صنعتی روزانه تغییر می کند. با توجه به قیمت اولیه مواد انتی در گرو مبلغ روز ارز می باشد. جهت استعلام قیمت با شماره تماس مهندس قدکساز در لندینگ تماس با ما ارتباط گرفته و از قیمت به روز مطلع شوید.

خرید آنتی اسکالانت

تولید کنندگان آنتی اسکالانت

این شرکت توانایی تولید مواد شیمیایی تصفیه آب صنعتی از جمله آنتی اسکالانت را دارد و در تولید از ابزار روز دنیا استفاده مینماید و توانایی ساخت اجرای واحد آنتی را دارد در ضمن این شرکت تولید کننده آب شیرین کن با سیستم اسمز معکوس نیز می باشد. شرکت تصفیه آب پاکسازان درحال احداث واحد خدمات پس از فروش تعمیر تصفیه در کل کشور می باشد.

آب پاکسازان بزرگترین بازار در میان کالا های شیمیایی تصفیه آب صنعتی ro را در فروش آنتی ازآن خود کرده است، تولید آنتی اسکالانت بنا به کاربردهای فراوانی که دارد بسیار به صرفه است.

برای اینکه بتوانیم در فروش آنتی اسکالانت سود آوری بالایی داشته باشیم باید با قیمتی پایه و ارزان به سراغ شرکت های خریدار بریم، در این صورت می شود گفت صادرات ما به صورت عمده امیدوارانه تر خواهد بود. بدون شک در ایران که از لحاظ موقعیت صنعتی و اقتصادی در شرایط مطلوبی قرار ندارد رسیدن به این مقصد دشوار است اما امروزه صادرات آنتی اسکالانت طیف گسترده ای را شامل می شود،که شامل خرید و فروش آنتی اسکالانت در بازارهای مجازی و اینترنتی خواهد بود، از این رو براساس ساز و کار عادلانه و شفاف قیمت ها را مقایسه کرد و به صرفه ترین خرید را انجام داد.

آنتی اسکالانت آب پاکسازان

کارخانه انتی اسکالانت

قیمت خرید و فروش آنتی اسکالانت
قیمت خرید و فروش آنتی اسکالانت

انتی اسکالانت یکی از محصولات جانبی در صنعت تصفیه آب صنعتی است. اما کارخانه‌ های تولید آنتی اسکالانت چگونه کار می‌ کنند و چگونه می‌ توان از محصول این کارخانه‌ ها استفاده کرد؟

بیشتر بخوانید:

 • انتی اسکالانت چه نوع ماده ای است؟
 • قیمت انتی اسکالانت را چه عواملی تعیین می کند؟
 • انتی اسکالانت،پایدار ترین اسید

بیشتر بدانید:

 1. فروش انتی اسکالانت برای چه صنایعی اهمیت دارد؟
 2. تولید انتی اسکالانت ،ماده اولیه صنایع
 3. کاربرد انتی اسکالانت

فروش آنتی اسکالانت در تهران: قیمت خرید و فروش آنتی اسکالانت در تهران

۴.۸/۵ - (۳۲ امتیاز)

۷ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید