تولید کننده بایوساید ویژه ممبران؛ خرید، فروش و قیمت بایوساید تصفیه آب
تولید کننده بایوساید ویژه ممبران؛ خرید، فروش و قیمت بایوساید تصفیه آب

خرید، فروش و قیمت بایوساید تصفیه آب، شرکت آب پاکسازان طراح و سازنده دستگاه های تصفیه آب صنعتی و تولید کننده و فروشنده بایوساید ممبران می‌باشد.  بایوساید های ممبرین با کد BIO 3080 و BIO 3020 و نیز BIO2080 ویژه شستشوی شیمیایی C.I.P با برند Prime Aqua شرکت آب پاکسازان (سازنده و طراح دستگاه های تصفیه آب صنعتی و آب شیرین کن(اسمز معکوس) و فیلتر شنی جهت تزریق در دستگاه اسمزمعکوس با بسته بندی های یک لیتری و ۵ لیتری توصیه می گردد.

  • زمانی که بایوساید رو همراه ضد کلر به دستگاه تزریق می کنم⁉️ محلول بوی خیلی تند و نامناسب میگیره؟ با توجه به اینکه بایوسایدها با سایر مواد شیمیایی تداخل پیدا میکنند بهتر است زمان تزریق بایوساید هیچ ماده دیگری به دستگاه تزریق نشود. همچنین به دلیل عادت نکردن میکروب ها به بایوساید می بایست بایوساید به صورت ناگهانی و شوکی به سیستم تزریق گردد و مقدار تزریق بایوساید شرکت اب پاکسازان به صورت هر سه هفته یکبار به صورت یکباره (Shock doze) به میزان ۷۰ الی ۱۰۰ سی سی در هر متر مکعب آب می باشد
  • موقع شستشوی قبلی از ممبرین جلبک های قرمز بیرون میزد⁉️ علتش چیه؟ جلبک زدن ممبرین ها باعث گرفتگی ممبرین ها و افت تولید می شود که به آن فولینگ گویند. بایوساید شرکت آب پاکسازان به صورت هر سه هفته یکبار به صورت یکباره (Shock doze) به میزان ۷۰ الی ۱۰۰ سی سی در هر متر مکعب آب برای شما پیشنهاد می شود.

 • موقع شستشوی قبلی از ممبرین جلبک های قرمز بیرون میزد، علتش چیه؟ جلبک زدن ممبرین ها باعث گرفتگی ممبرین ها و افت تولید می شود که به آن فولینگ گویند. بایوساید شرکت آب پاکسازان به صورت هر سه هفته یکبار به صورت یکباره (Shock doze) به میزان ۷۰ الی ۱۰۰ سی سی در هر متر مکعب آب برای شما پیشنهاد میشود.
 • آیا شرکت شما میتونه تست میکروبی از اب بگیره؟ بله – تست میکروبی TBC که مشخص کننده کل باکتری های موجود در اب هست انجام میشود و از ۳ روز تا یک هفته جهت مقدار آن زمان لازم است.
بایوساید ویژه ممبران (ممبرین)
بایوساید ویژه ممبران (ممبرین) اسمز معکوس

بایوساید چیست

بایوساید چیست؟ بایوسایدها مواد بازدارنده هستند ، بایوساید یک مواد شیمبایی تصفیه آب صنعتی biocide chemical است که در آزمایشگاه bioside lab تهیه و تولید می‌شود. که مانع از انتشار و تکثیر میکرو ارگانیسم ها و آلودگی های میکروبی و بایولوژیکی در آب های صنعتی می شوند. این ماده در برج آب خنک کننده(کولینگ تاور)، آب شیرین کن صنعتی(اسمز معکوس)، سیستم آب در گردش مدار بسته و مدار باز، تزریق می گردد و نیز پس از انجام عملیات شستشوی شیمیایی دوره ای در اسمز CIP به عنوان افت کش، قارچ و علف کش به فیلتر های ممبران وارد و ممبران را با آن شستشوی ضد میکروبی می دهند.

پیشنهاد محصول ویژه  تصفیه آب صنعتی قابل حمل

البته بسته به نوع آلودگی و مقدار آن از این ماده به صورت و دوره ای در بازه های زمانی مشخص و دقیق به حالت تزریقی نیز در دستگاه تصفیه آب صنعتی استفاده می شود.

بایوفیلم چیست

بایوفیلم چیست؟ یک ساختار پیچیده از میکروارگانیسم هاست که در آن کلونی های مختلف باکتریایی در یک سلول به همدیگر و به سطح می چسبند و درون یک ماتریس لغزنده خارج سلولی قرار میگیرند.

بیوساید چیست؛ قیمت خرید فروش
در این تصویر با مفهوم بیوساید چیست آشنا می شوید

بایوفیلم دارای:

 • قشر بیرونی
 • لایه بیرونی
 • هسته
 • لایه بیرونی غشا
بایوفیلم چیست؟
در این تصویر با مفهوم بایوفیلم چیست؟ آشنا شدید

انواع بایوساید

انواع بایوساید آب types of biocides به طور کلی محصول بایوساید biocide products در دو دسته اکسید کننده و غیر اکسید کننده تقسیم می‌شوند.

 

انواع بایوساید اکسیدکننده

از مهمترین بایوساید های اکسید کننده می توان به هیپوکلریت کلسیم (کلر) و نیز به هیپوکلریت سدیم(آب ژاول)، برم، ازن؛ دی اکسید کلر clo۲  اشاره نمود. قابل ذکر است هم اکنون در شرکت آبپاکسازان بایوساید اکسید کننده کلر جهت ضد عفونی آب اسمز معکوس موجود و آماده عرصه است.

انواع بایوساید غیر اکسید کننده

امروزه در بازار ایران بایوساید های غیر اکسید کننده مختلف با پایه های مختلف بستگی به مورد مصرف و نوع آلودگی میکروبی و بیولوژیکی وجود دارد و استفاده می گردد.

بایوساید اکسید کننده بایوساید های غیر اکسید کننده
هیپوکلریت کلسیم (کلر) ایزوتیازولین
برم گلوتار آلدئیدگلوتارآلدهید
ازن بایوساید ویژه اسمز معکوس برند Prime Aqua
هیپوکلریت سدیم (آب ژاول) ترکیبات چهارتایی آمونیوم
دی اکسید کلر
آب اکسیژنه ( هیدروژن پراکساید)

بایوسایدهای با پایه گلوتارآلدهید معمولا جهت آلودگی میکروبی S.R.B استفاده میشود و بسیار اثربخش و موثر است.

مواد بایوساید

استفاده از بایوساید اب در انواع آب های صنعتی ذیل به عنوان آفت کش و ضد عفونی کننده مورد توجه بسیار قرار گرفته شده است و امروزه به عنوان یک ضرورت لازم به شمار می‌رود.

 • Biocide برج خنک کننده آب Cooling Tower
 • Biocideسیستم آب خنک کننده مدار بسته Closed Cooling Water
 • Biocide سیستم آب خنک کننده مدار باز Once-Throw Cooling Water
 • Biocide دستگاه تصفیه آب اسمر معکوس آب شیرین کن صنعتی
پیشنهاد محصول ویژه  منعقد کننده و کمک منعقد کننده ها؛ کاربرد، انواع، قیمت، و خرید

خرید بایوساید

شرکت آب پاکسازان آماده فروش بایوساید و ارائه بایوساید اکسید کننده کلر oxiding biocide ونیز بایوساید غیر اکسیدکنندهnonoxide biocide  ویژه دستگاه اسمزمعکوس آب شیرین کن با برند Prime Aqua  و همچنین دستگاه های ازن می باشد. برای مشاوره و خرید بایوساید با کارشناسان شرکت فنی مهندسی آب پاکسازان تماس حاصل فرمائید.

جهت خرید، قیمت و فروش عمده و جزئی محلول بایوساید میتوانید به صورت آنلاین و تلفنی و حتی حضوری سفارش خود را ثبت نمائید.

فرمول بایوساید

فرمول محلول بایوساید Biocide formula با پایه‌های مختلف قابل فروش می‌باشد. فرمول مولوکولی بایوساید C8H9ClN2O2S2 می باشد.

نحوه تزریق بایوساید

معمولا محلول بایوساید ها را به صورت  دفعی(یکباره) یا همانshock wise  به آب و به صورت دوره ای تزریق می کنند  تا باکتری ها فرصت مقاوم سازی پیدا نکنند.

دوز تزریق محلول بایوساید

معمولا دوز تزریق محلول بوساید biocide به صورت یکباره  و به مقدار ۷۵ الی ۱۰۰ میلی گرم بر لیتردرآب تزریق می گردد. محلول بایوساید همچنین در استخرهای شنا مورد استفاده قرار میگیرد.

بیوساید چیست؛ قیمت خرید فروش
مفهوم میکروب وباکتری لژیونلا چیست؟

میکروب وباکتری لژیونلا چیست

این میکروب بیشتر در برج های آب خنک کننده دیده می‌شود و معمولا ازانواع آب ورودی به برج خنک کننده جدا می گردد.

میکروب وباکتری لژیونلا چیست
در این تصویر با مفهوم میکروب وباکتری لژیونلا چیست آشنا خواهیم شد

برای جلوگیری از رشد میکروبی یک نوع بایوساید اکسید کننده همانند کلر و دو نوع دیگر بایوساید غیر اکسید کننده بستگی به نوع آلودگی میکروبی به آب برج خنک کننده تزریق می‌گردد.

بیوساید چیست؛ قیمت خرید فروش
در این تصویر با مفهوم میکروب وباکتری لژیونلا چیست؟ آشنا خواهید شد

T.B.C چیست

TBC مخفف Total Bacteria Cont. است که درحقیقت واحد شمارش کل کلونی های باکتری های موجود در آب یا در خاک می باشد.

S.R.B چیست

S.R.B چیست؟ این اصطلاح مخفف Sulfate Reduce Bacteria می‌باشد که به باکتری های احیا کننده سولفات موجود درآب یا درخاک گویند.

S.R.B چیست
در این تصویر با مفهوم S.R.B چیست؟ آشنا می شویم

از مشخصات وجود این نوع باکتری بوی تخم مرغ گندیده درلایه زیرین لایه پوسیدگی است. نیز لایه زیرین پوسیدگی های تخریب شده ناشی از این میکروب معمولا به رنگ سیاه است.

پیشنهاد محصول ویژه  آنتی اسکالانت 4400 APS

رشد میکروبی وpH

pH یک عامل کلیدی در رشد میکروارگانیسم هاست. اکثر میکرواگانیسم ها نمی توانند pH بالاتر از ۹.۵ و کمتر از ۱.۴  را تحمل کنند.به طور کلی pH بهینه جهت رشد میکروارگانیسم ها بین ۶.۵ الی ۷.۵ می باشد. باکتری های کهنه توانایی رشد و نمو در دماهای بالاتر از حد گرمادوستی (۸۰-۶۰ درجه سانتی گراد)،pH پایین تر و شوری بالاتر را دارند.

نحوه ومحل تزریق بایوساید دراسمزمعکوس

با توجه  به اینکه فیلتر کربن ها درسیستم تصفیه اسمزمعکوس محل بسیار مناسبی برای رشد میکروبی ومیکروارگانیسم  هاست لذا عبور کربن ضد باکتری همچون کلر از آن ضروری است. حتی در هنگام افزایش یا کاهش یا شستشوی کربن فعال می بایست فیلتر کربن ها شستشو داده شده و کلر از آن عبور داده شود.

تزریق بیش ازحد بایوساید

تزریق بیش از حد بایوساید موجب ایجاد خوردگی و تداخل شیمیایی در سیستم می‌گردد.

تزریق کم ترازحد میزان بایوساید

تزریق کمتر از مقدار لازم بایوساید، موجب می گردد که قدرت لازم برای تضعیف یا کشتن میکروارگانیسم ها را نداشته و با گذشت زمان بعد ازمدتی جلبک ها، قارچ ها و یا میکروب ها همراه تاخیر رشد کنند.

انواع  بایوسایدها در دو دسته کلی اکسید کننده وغیراکسید کننده و بسته به نوع محل کاربرد برج آب خنک کننده، آب خنک کننده مدار بسته و اسمز معکوس و… استفاده می‌گردد.

بایوساید ممبران

بایدساید ممبرین در طرح اقتصادی بسته بندی های یک لیتری ساخته شده است و  شرکت آب پاکسازان جهت کنترل میکروبی(جهت جلوگیری از رشد میکروبی) در درون غشای ممبرین(ممبران اسمز معکوس دستگاه های تصفیه آب صنعتی ro) موجود می باشد.

استفاده نکردن بایوساید در سیستم اسمز معکوس، ممبران ها را چوک کرده و دوره ی زمانی شستشوی شیمیایی را کوتاه می کند و مشکلات گرفتگی جلبکی در منافذ غشا ممبرین ایجاد می کند که به راحتی با شستشوی شیمیایی از منافذ ممبران خارج نمی گردد.

آیا راجب بایوساید نفت و بایوساید رنگ و بایوساید ضد کپک اطلاعاتی دارید؟ برای ما در بخش کامنت های سایت داده هایی که درباره بایوساید نفت، رنگ و ضدکپک دارید را به اشتراک بگذارید.

ورود موادی همچون کلر، پراکسید هیدروژن، ازن و پرمنگنات به غشا ممبرین موجب صدمه زدن شدید به ممبران می‌گردد.

۵/۵ - (۲۴ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید