پکیج کلر زن؛ جهت تزریق کلر(chlorination package) به دستگاهی نیاز است که بتوان کلر را توسط آن به سیستم مورد نظر تزریق کرد . با توجه به اینکه دو نوع کلر می تواند تزریق گردد لذا کلر در فرم گازی خود با استفاده از دستگاه کلریناتور کلر گازی و در فرم محلول و مایع توسط پکیج کلر زن مایع به سیستم تزریق می گردد.

قیمت خرید پکیج کلرزن(تزریق کلر) ⚡️ کلریناتور chlorination package
قیمت خرید پکیج کلرزن(تزریق کلر) ⚡️ کلریناتور chlorination package

کلرزن(کلریناتور) چیست؟

منظور از کلریناتور همان دستگاهی است که توسط آن کلر چه به فرم گازی و چه به فرم محلول به سیستم تزریق می گردد.  اجزای تشکیل دهنده کلریناتور گازی با اجزای تشکیل دهنده ی کلریناتاور مایع متفاوت هست و هر کدام مزایا، معایا و اجزای خودشون را دارند.

کاربرد دستگاه کلرزن(پکیج تزریق کلر)

جهت محلول سازی کلر به دستگاهی نیاز است که بتوان ماده ی هیپوکلریت کلسیم(کلر) جامد را با آب مخلوط و میکس نمود و با تجهیزی به نام دوزینگ پمپ آن را به سیستم تزریق کرد. از پکیج کلر زنی در موارد گسترده ای همچون تزریق کلر به آب استخر، اب پساب جهت کمک به منعقد کننده سازی و … غیره استفاده می شود.

مشخصات دستگاه کلرزن(پکیج تزریق کلر)

برخی از قسمت های تشکیل دهنده ی یک پکیج کلر زن مایع ساخت شرکت آب پاک سازان(تصفیه آب) را در جدول ذیل مشاهده می فرمایید:

نام قسمت ظرفیت/تعداد/مقدار
مخزن پلی اتیلنی به طور معمول ظرفیت مخزن محلول سازی کلر بنابر سفارش مشتری تعیین می گردد که می تواند با ظرفیت های مختلف ساخته شود(۲۰۰ لیتری، ۵۰۰ لیتر، …)
دینام(الکترو موتور) برند موتوژن، یک اسب
گیربکس ۱۴۰ الی ۱۶۰ دور به همراه شفت استیل ۳۱۶
پمپ تزریق دوزینگ پمپ دستگاه کلر زن آب به طور معمول با برند SEKO Kompact با ظرفیت ۵ لیتر در ساعت و ۸ بار می باشد.
تابلو برق تابلو برق به دلیل جلوگیری از نوسانات برق و جلوگیری از تک فاز کار کردن در میکسرهای سه فاز و همچنین جهت خاموش و روشن کردن میکسر در روی دستگاه تعبیه شده است.
شاسی جنس شاسی بنابر درخواست مشتری می تواند از جنس فولادی با یک لایه رنگ یا از جنس استیل ویا پیچ و مهره ای یا در اصطلاح استراکچر صنعتی باشد.
پیشنهاد محصول ویژه  خرید فیلتر شنی ⚡️لیست قیمت فروش فیلترشنی فلزی تصفیه آب

انواع دستگاه کلرزن(پکیج تزریق کلر)

همانطور که ذکر شد کلریناتور ها عموماً در دو نوع ساخته می شوند:

 1. کلریناتور مایع(پکیج کلر زن مایع)
 2. کلریناتور گازی(پکیج کلر زن گازی)

در کلریناتور مایع، پودر کلر(هیپو کلریت کلسیم)، بعد از توزین به حجم مشخصی از آب موجود در مخزن اضافه شده و سپس میکسر از تابلو روشن می شود و محلول کلر توسط دوزینگ پمپ به سیستم پمپ و ارسال می گردد.

دلایل استفاده از کلر برای ضد عفونی آب

به دلایل مزایای گوناگون کلر، استفاده از آن در هر دو فرم کلر گازی و کلر مایع در دنیای تصفیه آب و تصفیه پساب (منعقد کننده) کاربرد گسترده ای پیدا کرده است. گندزدایی بسیار قوی با مقادیر کمی از کلر و با قیمتی ارزان و در دسترس آن را به یک ماده ی ضد عفونی کننده اقتصادی کارآمد و محبوب تبدیل کرده است.

عوامل مهم موثر در گندزدائی با کلر

شناسایی نوع میکروب

شناسایی نوع میکروب و میگروارگانیسم های آب از جمله عواملی است که می تواند در کیفیت یک گندزدایی موفق با کلر وجود بسیار مهم باشد به طور مثال شناخت و مطالعه اثری گزاری کلر بر میکرو ارگانیسم هایی همچو سودوموناس، کلی فرم و … می تواند هزینه های فرآیندی و هزینه های گندزدایی را کاهش دهد.

شناخت و تعیین روش تست میکروبی

از دیگرعواملی که می تواند در گندزدایی بسیار حائز اهمیت باشد شناخت روش ها و تست های میکروبی آب است. امروزه اندازه گیری مقدار کلونی های میکروبی آب عمدتاً به دو روش زیر صورت می گیرد:

 1. روش کشت میکروب در آزمایشگاه
 2. استفاده از تست کیت های میکروبی آماده
شناخت و تعیین روش تست میکروبی
شناخت و تعیین روش تست میکروبی

به عنوان مثال جهت تست اندازه گیری میکروب سودومناس که در شرایط هوای گرم و آب با دمای بالاتر از ۳۳ درجه سانتی گراد رشد می کند می توان از دو طریق بالا مقدار سودومناس را اندازه گرفت:

با استفاده از تست کیت های میکروبی که یک طرف ویال مقدار کل تمام باکتری های موجود در آب(TBC) و طرف دیگر ویال مقدار کلونی های سودومناس را می توان مشخص نمود و نیاز به آزمایشگاه ندارد.

روش دیگر در شرایط آزمایشگاهی و با داشتن نوار اکسیداز و داشتن محیط کشت مناسب مقدار کلونی های سودو مناس را مشخص نمود.

حال با توجه به اینکه استفاده از تست کیت های میکروبی سریع تر و در دسترس است و نیاز به کارشناس و تخصص ندارد در این خصوص استفاده از تست کیت منطقی تر، سریعتر و بسیار ارزان تر خواهد بود در حالیکه بی اطلاعی از وجود روش تست میکروبی توسط ویال ها و کیت های میکروبی سودومناس منجر به افزایش هزینه و زمان بسیار بیشتری خواهد شد.

پیشنهاد محصول ویژه  تصفیه فاضلاب به روش بیولوژیکی

محاسبه دوز مصرفی کلر دستگاه کلرزن

به طور معمول ۳ الی ۵ گرم پودر کلر(هیپوکلریت کلسیم یا همان پرکلرین یا همان کلر جامد) به ازای هر متر مکعب آب تزریق می گردد. از آنجا که میکرو ارگانیسم های میکروبی قادر به سازگار کردن خود با محیط پیرامونشان می باشند لذا در صورت استفاده دراز مدت و مکرر از یک نوع ضد عفونی کننده آنها را مقاوم می کند لذا توصیه می گردد ضد عفونی کننده ها و بایوسایدها به طور ناگهانی و با تعویض نوع آن به سیستم تزریق گردد تا از مقاوم شدن میکروب ها و سایر میکروارگانیسم ها جلوگیری گردد.

تست کیت اندازه گیری کلر

 تست کیت اندازه گیری کلر
تست کیت اندازه گیری کلر

تست کیت اندازه گیری کلر ؛ یکی از موارد بسیار مهم در کار با دستگاه های کلرزن اندازه گیری کلر باقیمانده Cl2 در مخازن آبی است که گندزدایی شده است. با استفاده از تست کیت کلر و دانستن مقدار مجاز کلر باقی مانده در آب از آسیب های احتمالی جلوگیری به عمل می آید.

قیمت خرید پکیج کلرزن(تزریق کلر) تست کیت اندازه گیری کلر و Ph استخر
قیمت خرید پکیج کلرزن(تزریق کلر) تست کیت اندازه گیری کلر و Ph استخر

تست کیت اندازه گیری کلر و Ph استخر یکی از قطعات کاربردی در دستگاه تصفیه آب(Water purification) به شمار می‌آید. در این متن علاوه بر معرفی کالا، امکان مقایسه آن با نمونه‌های مشابه را برای شما فراهم کرده‌ایم تا قبل از خرید محصول از سایت آب پاک سازان، جدول مشخصات فنی و کاتالوگ تست کیت اندازه گیری کلر و Ph استخر را مطالعه کنید و با بهترین قیمت روز اقدام به خرید تست کیت اندازه گیری کلر و Ph استخر کنید.

دستور العمل تزریق کلر توسط پکیج تزریق کلر

مقادیر تزریق کلر و تنظیم استروک پمپ با احتساب کلرزنی به مجموعه ی مخازن با دبی ۲۱۰۰m3/hr(به عنوان نمونه) و احتساب ۲ گرم کلر به ازای هر متر مکعب جدول زیر پیشنهاد می گردد:

درصد استروک پمپ % حجم آبگیری در مخزن کلر زن(لیتر) مقدار کلر(گرم) مدت زمان مصرف مخزن
۱۰۰ ۱۹۲ ۹۶ یک روز
۱۰۰ ۳۸۴ ۱۹۲ دو روز
۱۰۰ ۵۰۰ ۲۵۰ دو روز و ۱۰ ساعت
۵۰ ۳۸۴ ۲۸۸ سه روز
۲۵ ۳۸۴ ۳۸۴ چهار روز
۱۳ ۳۸۴ ۴۸۰ پنج روز

خرید پکیج کلرزنی

خرید، جهت خرید پکیج کلرزن اطلاعات زیر مورد نیاز است:

 • حجم کل آبی که قرار است توسط کلر ضد عفونی گردد.
 • دبی آب که به مخازن وارد و خارج می شود.
 • مقدار کلر باقیمانده مورد انتظار در مخازن.

قیمت پکیج کلرزنی

قیمت، قیمت پکیج کلر زنی متناسب با حجم مخزن مورد درخواست و متناسب با قیمت الکتروموتور و گیربکس دستگاه و همچنین قیمت دوزینگ پمپ متغیر خواهد بود. جهت برآورد قیمت پس از مطالعه موضوع خرید پکیج زنی در همین مقاله و انجام موارد مورد نیاز با کارشناسان شرکت آب تماس حاصل فرمایید.

پیشنهاد محصول ویژه  آیا فیلتر شنی توانایی شیرین کردن آب را دارد ؟

کلرزن گازی(کلریناتور)

کلریناتور گازی در مقایسه با کلریناتور مایع کمتر استفاده می شود و عمده علت آن به این علت است که در صورت نشتی مقادیر بالای گاز کلر سمی، خطرناک و خورنده خواهد بود . قابل ذکر است استفاده از کلر زن گازی نیازمند به تخصص و مهارت دارد .

کلرزن استخر

ابزارالات متفاوتی برای کلر زنی استخر موجود است که می توان به آن در زیر اشاره کرد:

 1. کلر زن شناور و قرص کلر
 2. کلر زن خطی آنلاین و آفلاین
 3. کلر زنی استخر نمکی
 4. کلر زنی اتوماتیک

علاوه بر ابزار آلات بالا می توان از پکیج کلر زنی مایع نیز جهت کلر زنی به استخر نیز استفاده نمود.

مزایای کلرزنی با کلریناتور

از مزایای استفاده از کلر زن مایع می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مخلوط سازی همگن پودر کلر با آب
 • ساخت محلول کلر با غلظت مشخص و یکنواخت
 • تزریق راحت و برنامه ریزی شده ی کلر

معایب کلرزن

 • نیاز به کارگر جهت شارژ پودر کلر به دستگاه
 • تمام شدن محلول در مخزن هر چند روز یکبار
 ضد کلر بسته 1 کیلوگرمی
ضد کلر بسته ۱ کیلوگرمی

نکاتی درباره نگهداری دستگاه کلرزن مایع

هم اکنون می توانید کلر ۷۰ درصد ۵ و ۴۵ کیلیویی را سفارش دهید.

 1. کلر ۷۰ درصد ۵ کیلوگرمی
 2. کلر ۷۰ درصد ۴۵ کیلویی
 3. ضد کلر کیسه ۲۰ کیلوگرمی
 4. ضد کلر بسته ۱ کیلوگرمی

شرکت آب پاک سازان مفتخر به ساخت دستگاه های کلر زن مایع و سایر دستگاه های مرتبط به صنعت تصفیه آب صنعتی از جمله دستگاه اسمز معکوس صنعتی می باشد. توصیه می گردد با توجه به تنوع پمپ های تزریق قبل از سفارش ساخت، دوزینگ پمپ مورد انتظار خود و همچنین مدت زمان تخلیه مخزن محلول کلر را به طور دقیق بررسی کرده و سپس اقدام به سفارش ساخت دستگاه نمایید.

کارخانه سازنده کلر زن

قیمت خرید پکیج کلرزن(تزریق کلر) ⚡️ کلریناتور chlorination package
قیمت خرید پکیج کلرزن(تزریق کلر) ⚡️ کلریناتور chlorination package

شرکت قدکساز با خرید کلرزن مستقیم و بی واسطه و همچنین طراحی و ساخت انواع کلرزن های گازی و مایع و فروش و ارسال دستگاه کلرزن همراه با تیم امداد تصفیه با نصب و تعمیرات سیستم های تزریق گاز و مایع کلر به آب در کارخانه آب پاک سازان آماده خدمت رسانی به شما می باشد. برای کسب اطلاعات تخصصی در این زمینه میتوانید با کارشناسان آب پاک سازان در ارتباط باشید.

سوالات متداول در ارتباط با دستگاه کلر زن

انواع روش های دستگاه کلریناتور(کلرزن):

از روش های مختلف دستگاه کلرزن میتوان به پرکلرین H. T. H و گازکلر Cl2 و دی اکسید کلر Clo2 و کلرامین NHCl2و NH2 Cl اشاره کرد.

انواع کلریناتور(کلرزن) یا پکیج تزریق کلر:

در دسته بندی کلرزن میتوان به کلرزن گازی(کلریناتور) و کلرزن مایع(هیپوکلریناتور)هیپو کلریت‌کلسیم با اب قاطی شده و محلول حاصل به آب منتقل می شود.

۴.۹/۵ - (۵۱ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *