تصفیه آب صنعتی با لامپ یو وی همانطور که می دانید لامپ UV تصفیه آب یک روش مطمئن و کاملا به صرفه برای گندزدایی تصفیه آب و فاضلاب است. استفاده از اشعه فرابنفش در دوزهای مناسب جهت گندزدایی فاضلاب سبب تولید محصولات جانبی نکرده و یک عامل موثر در باکتری و ویروس کشی می‌باشد.

لامپ یو وی تصفیه آب صنعتی
لامپ یو وی تصفیه آب صنعتی

دامنه طول موج مورد استفاده جهت  UV در حدود ۱۰۰ تا ۴۰۰ نانومتر می‌باشد که بخش میکروب کشی آن بین ۲۲۰ و ۳۲۰ نانومتر و بیشتر در محدوده UV-C (۲۰۰-۲۸۰ نانومتر) قرار دارد. تولید پرتو فرابنفش توسط لامپ‌های حاوی بخار جیوه و با تحریک یک قوس الکتریکی باردار صورت می‌گیرد.

لامپ یو وی تصفیه آب صنعتی و تاثیر آن در کرونا

لامپ UV تصفیه آب صنعتی

به منظور کاربرد اشعه UV جهت استگندزدایی فاضلاب از روکش‌هایی با جنس کوارتز استفاده می‌شود تا از تماس مستقیم لامپ با آب جلوگیری شود. همچنین این امر سبب تنظیم دمای دیواره و یکنواختی خروجی لامپ می‌شود.

کارایی میکروب کشی اشعه فرابنفش: اشعه فرابنفش بیشتر یک عامل فیزیکی می‌باشد تا شیمیایی، پرتوهای تولید شده به دیواره سلولی ارگانیسم‌ها نفوذ کرده و توسط اسید نوکلئیک جذب می‌شود. جذب پرتوها توسط اسید نوکلئیک سبب توقف همانندسازی سلول گردیده و موجب مرگ آن می‌شود.

لامپ یو وی تصفیه آب صنعتی اشعه ماورا بنفش به طور گسترده ای در فرآیندهای صنعتی و در اقدامات پزشکی و دندانپزشکی برای اهداف مختلفی مانند از بین بردن باکتری ها ، ایجاد اثرات فلورسنت ، پخت جوهرها و رزین ها ، فتوتراپی و برنزه شدن مورد استفاده قرار می گیرد. طول و شدت موج UV مختلف برای اهداف مختلف استفاده می شود.

پیشنهاد محصول ویژه  فیلتر شنی کند؛ طراحی، عملکرد و مشخصات فیلترشنی کند

هنگامی که اشعه uv  در دیواره سلول میکروارگانیسم ها رخنه می ‌کند ، نوکلئیک اسید ها و دیگر مواد سلولی حیاتی تحت تاثیر قرار گرفته و متعاقباً سلول هایی که در معرض عبور این اشعه قرار گرفته اند آسیب دیده و از بین می روند. اگر اشعه UV  به مقدار کافی به ارگانیسمها تابیده شود می تواند آب را تا اندازه  ضدعفونی کند.

در نتیجه اشعه uv  برای ضدعفونی کردن و یا برای آبهای زیرزمینی که در آنها ژیاردیا و کریپتواسپوریدیوم وجود ندارد موثر است.

لامپ یو وی تصفیه آب صنعتی
لامپ یو وی تصفیه آب صنعتی

برای از بین بردن میکروارگانیسمهای کوچک مانند باکتریها و ویروسها مقداری اشعه uv لازم است اما برای از بین بردن و غیر فعال کردن پرتوزا  مانند ژیاردیا و کریپتواسپوریدیوم انرژی uv مورد نیاز ، چندین برابر انرژی لازم برای غیر فعال کردن باکتریها و ویروسها خواهد بود.

۴.۹/۵ - (۱۵ امتیاز)

۵ دیدگاه

  • سلام من دستگاه یو وی صنعتی میخواستم تفاوت اصلی و فیکش رو چطوری میتونم متوجه بشم؟ شما ضمانت اصالت کالا دارید؟ در صورت عدم رضایت تا چه مدت میشه مرجوعش کرد؟ لطفا لیست قیمت، شرایط فروش و نحوه ارئه خدمات رو ارسال کنید.

  • سلام و درود بر شرکت بزرگ آب پاک سازان حدود قیمت و مدل های مختلف را لطفا ارسال نمایید، به دستگاه های تصفیه آب uv دار خروجی نیاز داریم. ما از یک لوله ۳ در هر نوبت آبیاری حدود ۶ هزار لیتر وارد مجموعه میکنیم که حدود ۸۰ درصد برمی گردد و می خواهیم مجدد از آن استفاده کنیم ما هر دو ساعت یکبار آبیاری داریم و هر نوبت حدود ۴ متر مکعب آب برگشتی در هر روز ۶ نوبت آبیاری داریم لطفا شماره تماس بدید تا دقیقا صحبت کنیم

  • سلام روز بخیر من جعفری هستم از داروسازی نیاک لامپ uv دستگاه تصفیه آب ما و آداپتورش سوخته ۵ عدد لامپ uv نود سانت سی وات مورد نیاز ما هست برای پنج دستگاه تصفیه اب لطفا یک پیش فاکتور از قیمت لامپ های UV و برند هایی که دارید، نحوه سفارش خرید و کاتالوگ محصول ارسال کنید

دیدگاهتان را بنویسید