یک دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان point of entry در حقیقت دستگاهی است که به انشعابات ورودی در ساختمان ها نصب می­ شود و از سوی دیگر به سیستم شبکه لوله کشی آب شهری متصل خواهد شد. این شبکه لوله کشی و مخزن یا سیستم ورودی تصفیه اب ساختمان می­تواند به صورت انشعاب مرکزی یعنی بین تمام واحدها در یک ساختمان مشترک باشد و هم اینکه می­ تواند در هر واحد به صورت جدا و مجزا تعبیه و نصب شود. در زمان خرید دستگاه تصفیه اب ورودی ساختمان و تصفیه اب مرکزی خریداران با سوال های متعددی روبرو خواهند شد، در این بخش تصمیم داریم مهم ترین موانع پیش رو در یک خرید را مرتفع سازیم.

دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان
دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان

مهم ترین معضل ها در خرید دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان و تصفیه آب مرکزی ساختمان؛ برای کسب اطلاعات بیشتر از دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان به مقاله با همین عنوان در سایت شرکت آب پاک سازان مراجعه نمایید.

تصفیه آب سه مرحله ای ورودی ساختمان

دستگاه تصفیه اب ورودی ساختمان را در مواقعی تصفیه اب سه مرحله ای ورودی ساختمان نیز می­نامند زیرا عملکرد این دستگاه در سه مرحله تعریف می­شود. مراحل عملیاتی این دستگاه به شرح زیر است:

 1. پیش تصفیه
 2. سیستم اسمز معکوس RO
 3. سختی گیر یا ستون رزینی

سه مرحله گفته شده در بالا در یک سیستم جامع به صورت مکمل عمل می­کنند. در نهایت پس از تکمیل سه مرحله بالا آبی که در لوله های ورودی ساختمان وارد می­ شود آب تصفیه شده است و تمام مزایای یک آب کامل را دارد. کار این مدل دستگاه تصفیه آب با تصفیه اب خانگی یا صنعتی و نیمه صنعتی تفاوت آنچنانی ندارد و تفاوت این مدل ها در ظرفیت آن ها و سیستم لوله کشی آن ها است.

عموما دستگاه های مجهز به تکنولوژی اسمز Ro را سیستم سه مرحله ای می­ نامند.

خرید دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان

برای خرید دستگاه تصفیه اب ورودی ساختمان آپشن ها یا آیتم های متغیری وجود دارد که ما را در خرید دستگاه مورد نیاز خود راهنمایی ­می­کند. اولین موضوع قابل بررسی یا سوال اول مورد پرسش ظرفیت مورد نیاز خریدار است. ظرفیت دستگاه در واقع حجم مخزن دستگاه و آب قابل پمپاژ دستگاه را عنوان می­ کند.

قیمت دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان؛ یکی از مهم ترین سوالاتی که در هنگام خرید از کارشناسان فروش دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان پرسیده می­شود، قیمت این دستگاه است. موارد زیادی برای تعیین قیمت دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان وجود دارد از جمله: قیمت های فیلترهای موجود در دستگاه، هوزینگ، فیلتر شنی یا مخزن، پمپ و … است. تغییرات قیمت قطعات وارداتی یا ضروری تاثیر بسزایی در بالا یا پایین رفتن قیمت آن دارد.

دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان دیجی کالا

برای اطلاع از جزئیات تجهیزات و قطعات همچنین قیمت و روش های خرید دستگاه تصفیه اب ورودی ساختمان دیجی کالا نیز صفحه ای را منتشر کرده است که شما می­توانید اطلاعات مورد نیاز خود را از آن دریافت کرده یا حتی نسبت به ثبت سفارش دستگاه مورد نیاز خود اقدام بفرمایید.

پیشنهاد محصول ویژه  قیمت خرید پکیج کلرزن(تزریق کلر) ⚡️ کلریناتور chlorination package

قیمت هوزینگ تصفیه آب ورودی ساختمان

هوزینگ محفظه ای برای نگهداری و حفظ فیلتر است. هوزینگ ها در انواع مختلف فلزی، فایبرگلاس و… ساخته می­شوند. وظیفه هوزینگ ها محافظت از فیلتر هاست. با توجه به اهمیت این قطعه در دستگاه های تصفیه آب، قیمت گذاری آن نیز با توجه به جنس و شرایط ساخت آن همچنین برند مورد استفاده در دستگاه متغیر خواهد بود.

قیمت هوزینگ تصفیه اب ورودی ساختمان را می­ توانید با تماس با کارشناسان فروش شرکت فنی مهندسی آب پاک سازان به دست آورید.

پیش تصفیه آب ورودی ساختمان: پیش تصفیه اب ورودی ساختمان همان دستگاه تصفیه اب ورودی ساختمان است که با تکیه بر اصل تصفیه پیش از ورود به سیستم لوله کشی ساختمان نام گذاری شده است. آب پیش از ورود به ساختمان یا واحد در یک مجتمع تصفیه شده و برای استفاده در دسترس مصرف کننده قرار می­گیرد.

قیمت پیش تصفیه آب ورودی ساختمان

پیش تصفیه اب ورودی ساختمان فرآیند تصفیه آب را پیش از ورود به لوله کشی محل مورد نظر انجام می­دهد. از مزایای این دستگاه می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. پیشگیری از گرفتگی و رسوب در لوله کشی های ساختمان
 2. پیشگیری از ایجاد لایه های رسوب و آلودگی در دستگاه های خانه یا کارگاه
 3. پیشگیری از گرفتن لکه بر روی ظروف در هنگام شستن
 4. پیشگیری از به جای ماندن لکه آب بر روی سطوح مختلف
 5. افزایش قدرت شستشو لباس ها در ماشین لباسشویی و…
 6. کاهش انرژی مصرفی و در نتیجه هزینه ها
 7. افزایش حجم جریان آب در ساختمان
 8. حذف بو، رنگ و طعم نامطبوع و نامتعارف آب ورودی
 9. حذف ذرات معلق از آب

تصفیه آب مرکزی ساختمان: عموما لفظ تصفیه آب مرکزی ساختمان زمانی به کار برده می­شود که دستگاه آب تصفیه کن را برای یک مجموعه یا مجتمع به صورت مرکزی یا واحد تعبیه کنیم. سیستم تصفیه اب مرکزی به تمام واحد های ساختمان امکان استفاده از دستگاه را می­دهد.

قیمت دستگاه تصفیه آب مرکزی: قیمت دستگاه تصفیه اب مرکزی را می­توانید با مراجعه به سایت گروه فنی و مهندسی آب پاک سازان به دست آورید. قیمت این سیستم با توجه به قطعات مورد استفاده در آن متغیر خواهد بود. شرکت آب پاک سازان برای مشتریان ارجمند امکان سفارشی سازی دستگاه در حجم و ظرفیت های مورد نیاز همچنین استفاده از برند های دلخواه آنان را در ساخت دستگاه فراهم کرده است.

فروش تصفیه آب مرکزی ساختمان: امکان فروش تصفیه اب مرکزی ساختمان در فروشگاه اینترنتی آی قدکساز و همچنین سایت شرکت آب پاک سازان فراهم شده است. در فروش این دستگاه فروشندگان و فروشگاه های مجاز می­توانند با مراجعه به شرکت نسبت به خرید مستقیم یا ثبت سفارش اقدام کنند. در فروش تصفیه آب مرکزی حتما به این نکته توجه داشته باشید که ظرفیت مورد نیاز را عنوان بفرمایید.

دیگر قطعات موجود در دستگاه های فوق در ادامه به معرفی دیگر قطعات موجود در دستگاه تصفیه اب ورودی ساختمان می­پردازیم؛

قیمت دستگاه تصفیه آب تایوانی

شاید نام دستگاه تصفیه آب تایوانی را در خرید یک آب تصفیه کن خانگی شنیده باشد. در دوره گفته شد که بهترین انواع اب تصفیه کن های خانگی ساخت کشور تایوان هستند  و برند هایی چون مینروا  Minervaتا مدت ها در بازار یکه تازی می­کردند. اگرچه این دستگاه ها کماکان جز برند های مطرح و محبوب هستند اما مدل های بهتری نیز در بازار وجود دارد.

به روز ترین سیستم فیلتراسیون در دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس یا سیستم RO می­باشد که قدرت حذف املاح مضر آب آشامیدنی را تا ابعاد ۰,۰۰۰۱ میکرون در خود دارد. قیمت دستگاه تصفیه اب تایوانی با توجه اپشن های مختلفی تعیین می­شود و یکی از موارد تاثیر گذار در قیمت آن استفاده از فیلتر ممبران است.

فیلتر ممبرین اصل ساخت شرکت فیلمتک جز فیلتر های وارداتی است و طبیعتا قیمت دستگاه را تا حدود زیادی بالا می­برد. استفاده از فیلتر های چینی درجه ۳ یا فیلتر فیلمتک فیک شاید در مرحله اول در قیمت دستگاه را کاهش دهد اما اسیب های جدی به آن وارد خواهد کرد.

پیشنهاد محصول ویژه  فیلتر شنی کند؛ طراحی، عملکرد و مشخصات فیلترشنی کند

قیمت جامبو یوسفی

جامبو یوسفی در واقع هوزینگ ۲۰ اینچ جامبو است که برای پمپ تصفیه آب استفاده می­شود. جامبو یوسفی سختی آب را کاهش داده و می­ تواند تا ۷ بار فشار را تحمل کرده و توانایی تصفیه آب در یک مرحله را دارد. قیمت جامبو یوسفی نیز با توجه به جنس و قطعات  و روش های ساخت آن تغییر خواهد کرد.

دستگاه کاهش سختی آب

دستگاه کاهش سختی اب یا سختی گیر هم به صورت جدا و هم به صورت یک بخش فیلتراسیون در دستگاه تصفیه آب صنعتی به کار برده می­ شود. وظیفه این دستگاه کم کردن سختی آب تا حدی است که اب قابل شرب شود. این دستگاه با رفع عوامل سختی آب یعنی یون های کلسیم و منیزیم این نیاز انسان را بر طرف می­کند.

قطعات دستگاه تصفیه آب

شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که دستگاه تصفیه آب از چه قطعاتی تشکیل شده است در زیرتقریبا تمام قطعات این دستگاه را نام می­بریم، حضور برخی قطعات الزامی است و حیات دستگاه به وجود آن وابسته است اما نقش برخی دیگر از قطعه ها نقش مکمل و یا تسهیل کننده را در کارایی دستگاه ایفا میکنند.

 • مخزن
 • ECمتر
 • TDS
 • شیر برقی یا دستی
 • سوئیچ تنظیم فشار
 • کیت تست کلر
 • کیت تست سختی
 • pH متر
 • فلوتر برقی یا دستی
 • آمپرسنج
 • فیلتر دیسکی
 • پمپ تزریق
 • پمپ ورودی
 • فیلتر ممبران
 • گیج فشار
 • فشار سنج
 • فیلتر فشرده دستگاه آب شیرین کن
 • فیلتر نخی دستگه آب شیرین کن
 • مخزن فیلتر شنی
 • هوزینگ یا پوسته فیلتر
 • خرید کربن تصفیه آب
 • رزین
 • سیلیس
 • شن
 • نازل فیلتر شنی
 • شیر فیلتر شنی
 • هوزینگ
 • پمپ طبقاتی
 • لوله و اتصالات استیل
 • لوله و اتصالات UPVC
 • کنترل کننده چند منظوره
 • پرشر وسل

تمام مواردی که در بالا گفته شد جز قطعات دستگاه تصفیه اب به شمار می­روند و در کنار هم و در طی یک فعالیت دوره ای یا مداوم که منجر به تولید آب تصفیه شده با درجه خلوص مورد نیاز ما می­ شود، به کارکرد خود ادامه می­ دهند.

پیشنهاد محصول ویژه  دستگاه تصفیه آب صنعتی چیست ؟

مهم ترین ها در خرید یک دستگاه تصفیه آب: در ادامه به شرح مواد مهم در خرید یک دستگاه آب تصفیه کن می­ پردازیم:

قیمت دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان

قیمت دستگاه تصفیه اب ورودی ساختمان به آسانی قابل محاسبه نیست زیرا با توجه به تجهیزات مصرفی در آن قیمت گذاری انجام می ­گیرد. این قطعات یا وارداتی هستند یا متریال اولیه ساخت آن وارداتی است، در نتیجه با تغییرات نرخ ارز افزایش قیمت آن ها را شاهد خواهیم بود، در زیر به تعدادی از این قطعات اشاره خواهیم کرد؛

 • پمپ آب
 • فیلتر ممبران
 • فیلترFRP
 • دوزینگ پمپ
 • فیلتر پست کربن
 • پرشر وسل
 • و….

تمام قطعاتی که در بالا گفته شد هم به صورت وارداتی و هم به صورت ساخت و مونتاژ داخلی موجود هستند.

خرید دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان

برای خرید دستگاه تصفیه اب ورودی ساختمان از راه های مختلفی می­شود اقدام کرد اما آیا بدون دیدن دستگاه یا کارکرد آن می­ توان انتخاب درستی داشت؟ پاسخ به این سوال یک جواب قطعی دارد و آن هم اینکه صرفا با خرید از جاهای معتبر این امکان برای شما فراهم خواهد شد. تایید سلامت و کیفیت یک دستگاه فقط از یک شرکت و کارخانه معتبر دارای نشان اطمینان میسر است. شرکت فنی تخصصی آب پاک سازان برای خریداران گرامی امکان خریدی امن را فراهم کرده است؛ راه های زیر مسیر ارتباط شما با شرکت آب پاک سازان را فراهم می­ کند.

خرید دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان

خریداران بزرگوار برای خرید دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان هم به صورت خرید غیر حضوری هم به صورت خرید حضوری در روش های خرید مختلفی مانند روش خرید مستقیم، خرید آنلاین، خرید بدون واسطه و خرید غیر مستقیم می­توانند با کارشناسان ما در تیم فروش گروه صنعتی آب پاک سازان تماس حاصل فرمایند. خرید امن در خرید از راه دور هم به صورت خرید جزئی و هم به صورت خرید عمده امکان پذیر می­باشد.

فروش دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان

فروش دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان در فروشگاه های معتبر معرفی شده از طرف شرکت آب پاک سازان میسر است. خرید کالا از طریق فروش آنلاین و فروش غیرحضوری، فروش مستقیم و فروش حضوری یا فروش بدون واسطه از کارخانه به صورت خرده فروشی یا فروش کلی امکان پذیر است. فروش فوری در سایت شرکت صنعتی آب پاک سازان یا فروشگاه آی قدکساز امکان پذیر است.

قیمت دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان

خریداران محترم می­توانند برای اطلاع از لیست قیمت روز دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان را در سایت فروشگاه شرکت آب پاک سازان مشاهده کنند. لیست قیمت دستگاه تصفیه آب ورودی ساختمان را همچنین می­توان از طریق شماره تماس های اعلام شده از کارشناسان فروش شرکت آب پاک سازان به دست آورده و نسبت به سفارش آن اقدام بفرمایید. با توجه به نوسانات نرخ ارز و تغییرات دلار قیمت روز و واردات تجهیزات، قیمت آن ها تغییراتی را متحمل خواهند شد.

۴.۲/۵ - (۱۰ امتیاز)

۱ دیدگاه

 • سلام و وقت بخیر خدمت واحد فروش شرکت اب پاک سازان اطلاعات در مورد دستگاه تصفیه آب با ظرفیت ۱مترمکعب در روز میخواستم قیمت دستگاه به چه صورت هست؟ تفاوت تیپ هارو هم لطفا بگید. برای مصرف ساختمان مسکونی نیاز دارم میخوام کل آب ورودی به ساختمان تصفیه شه تا تجهیزاتم سالم بمونه این کار خوبه به نظر شما که کلیه مصارف خونه تصفیه شده باشه؟ دستگاه آب شیرین کن ساخته شده و آماده هست یا بعد از سفارش ساخته میشه؟ لطفا لیست قیمت و مشخصات فنی انواع تیپ و مدل های دستگاه تصفیه اب به همراه شرایط فروش، نحوه ثبت سفارش، شرایط ارسال و راه اندازی دستگاه رو ارسال کنید. ممنون از لطفتون

دیدگاهتان را بنویسید