آموزش تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی
آموزش تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

به موقع عوض نکردن فیلتر پیش تصفیه و یا قرار دادن فیلترهای جدید تاثیری بر TDS یا سختی آب خروجی ندارد و تشخیص زمان تعویض فیلترهای پیش تصفیه با دستگاه سختی سنج امکان پذیر نیست . شما باید در زمان مناسب فیلترها را تعویض کنید تا بقیه فیلترها و بخش ها ، در حالت بهینه کار خود را انجام دهند . آیا شما روغن موتور اتومبیل خود را وقتی که موتور خراب شد تعویض میکنید یا روغن را در زمان مشخص تعویض میکنید تا به موتور آسیب نرسد !؟ مگه میشه ؟! مگه داریم ؟!

فیلترهای شماره ۲ و ۳ بر پایه کربن هستند . کربن استفاده شده در این فیلترها باید منشاء گیاهی داشته باشند و پوست نارگیل اولویت اول است .

در بعضی از فیلترها از کربن های صنعتی و معدنی یا آنتراسیت استفاده میشود که اصلا برای تصفیه آب استاندارد نیستند و به هیچ عنوان این فیلترها توصیه نمی شود . استفاده از آنها باعث کاهش عمر ممبران و پایین آمدن کیفیت آب و عوارض دیگری در دستگاه تصفیه آب خواهد شد . متاسفانه اغلب فیلترهای موجود در بازار از این نوع هستند و یا کیفیت مطلوبی ندارند.

نمونه کاری از ما : پروژه ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت ۲۴M3/D

بعضی از کمپانی ها از ترتیب دیگری در فیلترها استفاده میکنند . بدین ترتیب که در فیلتر سوم بجای حالت کربن بلاک ، از فیلتر الیافی استفاده میکنند . استفاده از فیلترهای کربن بلاک بهتر است .

عمر فیلترهای مرحله ۲ و ۳ حدود ۹۵۰۰ لیتر و یا ۶ ماه عمر مفید است . بهتر است بیشتر از ۶ ماه از آنها استفاده نشود . فیلتر اول نیز بستگی به کیفیت آب دارد که هروقت مشاهده کردید کثیف شده و قهوه ای شده است ، بهتر است تعویض شود .

پیشنهاد محصول ویژه  فیلتر شنی frp فایبرگلاس در مقایسه با فیلتر شنی فلزی

فیلتر شماره ۲ بصورت دانه های کربن فعال است . این ماده به شدت با آب واکنش میدهد و آب را تصفیه میکند . وقتی اولین بار آب از این فیلتر عبور میکند ، مقداری از دانه های ریز از فیلتر خارج میشود که آب را به رنگ سیاه مشاهده میکنید . حتما این آب باید از دستگاه خارج شود و به فیلترهای دیگر و مخزن وارد نشود . به شدت به فیلتر ممبران آسیب وارد میکند . کربن گیری فیلترها

گاهی بعد از تعویض فیلترها ، آب خروجی شیری رنگ می شود و اگر چند ثانیه صبر کنید از بین خواهد رفت . مثل اینکه آب کلر دارد یا گازدار است . اگر چنین موردی را مشاهده کردید ، طبیعی است و جای نگرانی نیست و به مرور زمان از بین خواهد رفت .

شکل فیلتر و محل قرار گیری در دستگاه ( فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی )

آموزش تعویض فیلتر

ترتیب فیلتر تصفیه آب خانگی ۶ مرحله ای به شرح زیر می باشند در فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی :

 1. فیلتر pp پلی پروپیلن آب تصفیه کن خانگی
 2. فیلتر کربن gac udf اکتیو فعال گرانول آب شیرین کن خانگی
 3. فیلتر کربن cto بلاک تصفیه کننده اب
 4. فیلتر ممبران RO اسمز معکوس دستگاه تصفیه اب
 5. فیلتر پست Post Carbon  کربن خطی دستگاه اب تصفیه کن
 6. فیلتر مینرال Mineral  معدنی ساز دستگاه آب شیرین کن

جالبه بدونید : روش کار سیستم اسمز معکوس

آموزش تعویض فیلتر تصفیه آب

شکل های دستگاه‌ تصفیه آب خانگی

دستگاه ‌تصفیه آب خانگی در بازار به سه شکل کلمنی | رومیزی | زیرسینکی وجود دارد و همانطور که از اسم آن پیداست این شکل ها بر اساس محدودیت فضا برای مکان‌های گوناگون انتخاب می‌شود. به عنوان مثال اگر شما نمی‌خواهید دستگاه تصفیه آب خانگی در معرض دید باشد و زیر سینک خود جای کافی دارید ؛ می‌توانید از مدل زیر سینکی استفاده کنید اما اگر محدودیت فضا دارید و می‌خواهید از فضای زیرسینک استفاده کنید،

پیشنهاد محصول ویژه  تصفیه آب صنعتی اقساطی

مشکل دستگاه‌ تصفیه آب خانگی

می‌توانید مدل رومیزی را انتخاب کنید. فقط توجه داشته باشید که مدل کلمنی یک محدودیت دارد و آن این است که آب باید به صورت دستی برای تصفیه آب وارد آن شود در حالی که در سایر مدل‌ها این کار به صورت خودکار انجام می‌گیرد فلذا مدل زیر سینکی توصیه می شود.

منبع: تصفیه آب پاکسازان

دستگاه تصفیه آب خانگی

فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی

water-purifier 

_

در اینجا ( آموزش تعویض فیلتر دستگاه تصفیه آب خانگی و قسمتهایی از دستگاه تصفیه آب صنعتی ) قصد داریم آموزش تعویض فیلتر های دستگاه های تصفیه آب خانگی را ارائه دهیم . تعویض این فیلتر ها کار زیاد مشکلی نیست و فقط با چند نکته شما هم می توانید به سادگی هر چه تمام تر فیلتر دستگاه خودتان را تعویض کنید. اگر این نکات را انجام ندهید ، ممکن است به فیلترهای دیگر خسارت وارد شود و یا کاهش کیفیت آب خروجی در طی ماه ها و یا سال های پیش رو را خواهید داشت . این آموزش برای فیلترهای کارتریجی معمول در بازار است که اکثر دستگاهها از این فیلترها استفاده می کنند همانند آکواجوی ، سافت واتر ، آرتک ، فلاکس تک ، کلیر واتر ، رویال ، واتر تک ، واتر فامیلی ، فیلمتک ، سی سی کا ، استار پلاس ، پیوریکام و … با آب پاک سازان همراه باشید.

 • املاح
 • تاریخ انقضاء
 • مواد نگهدارنده
 • شرایط نگهداری
 • صرفه اقتصادی
 • کمک به طبیعت
 • شیر ورودی دستگاه
 • فیلتر pp
 • فیتر کربن اکتیو و کربن گرانول
 • فیلتر ۱ میکرون
 • فیلتر ممبران
 • فیلتر پست کربن
۵/۵ - (۱۲ امتیاز)

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید