فرآیند اسمز معكوس همان گونه كه از نام آن نیز مشخص است، بر عکس فرآیند طبیعی اسمز می باشد، فرایند اسمز معکوس امروزه جزء یكی از جدید ترین و متداول ترین روش های جدا سازی به خصوص در تصفیه آب های شور محسوب می‌شود. در این فرآیند با قرار دادن فشاری بیشتر از فشار اسمزی در سمت محلول غلیظ تر (آب شور یا concentrate)، جهت حركت حلال (آب خالص یا pure water ، permeate)معکوس شده و به این ترتیب می توان آب را از ناخالصی های درون آن جدا كرد و TDS را کاهش داد.

اسمز معکوس خرید قیمت فروش
اسمز معکوس خرید قیمت فروش

فرایند سیستم اسمز معکوس

فروش اسمز معکوس در فروشگاه آنلاین تصفیه آب شرکت فنی مهندسی آب پاکسازان به صورت جزئی، عمده و با لیست قیمت مناسب و کیفیت تضمینی صورت می پذیرد. جهت اطلاعات تکمیلی می توانید با کارشناسان آب پاکسازان ارتباط برقرار فرمایید. خرید دستگاه اسمز معکوس با کیفیت تضمینی صورت می پذیرد. نمونه های ارائه شده در صورت عدم رضایت مشتری، مشروط به ارائه ی برگه آنالیز مورد نظر مبنی بر عدم کیفیت محصول هزینه ی نمونه عودت داده می شود. آب پاکسازان به جهت جلب رضایت مشتری و اطمینان کامل از محصولات خود، این امکان را ایجاد می‌کند تا نمونه‌ها را در حجم‌های متفاوت تهیه کنند تا با کسب نهایت رضایت شما، فروش آنتی اسکالانت را در مقادیر بالاتر انجام دهد.

جهت اطلاع از قیمت دستگاه اسمز معکوس می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. آب پاکسازان تولید کننده دستگاه اسمز معکوس صنعتی با نازل ترین قیمت و بهترین کیفیت می باشد. قیمت روز دستگاه اسمز معکوس را در سایت آب پاکسازان پیگیری کنید و نسبت به سفارش آن اقدام فرمایید. جهت دانلود کاتالوگ دستگاه اسمز معکوس روی لینک زیر کلیک نمایید.

بعنوان توضیح جامع تر در مرحله خرید مشاوره و فروش دستگاه تصفیه آب:

 • بازدید از محل: شرکت آب پاکسازان در همه مراحل اجرا و فروش دستگاه اسمز معکوس ابتدا از محل نصب دستگاه بازدید به عمل می آورد تا نسبت به شرایط محیط و همچنین شرایط جوی نوع شاستی و قطعات مورد نیاز اقدام به تهیه گزارش می نماید.
 • کارشناسی در محل: پس از بررسی شرکت آب پاکسازان از محل بازدید و ارائه گزارش، یک تیم کارشناسی به محل اعزام می شوند تا نسبت به تهیه نمونه برداری از آب منطقه اقدام نمایند . جواب آزمایش آب منطقه به همراه گزارش تیم طراحی و تیم کارشناسی تحوبل واحد برآورد هزینه خواهد شد
 • برآورد هزینه: واحد برآورد هزینه با توجه به جواب آزمایشگاه و همچنین گزارش تیم طراحی و شرکت آب پاکسازان نسبت به برآورد هزینه دستگاه تصفیه آب مورد نیاز مشتری، سختی آب منطقه و همچنین شرایط جوی اقدام می کند. در نهایت تیم فروش آب پاکسازان با تمامی گزارشات مندرج قیمت نهایی را اعلام می کند .
 • نصب و تحویل: پس از گذشت همه مراحل فوق و پرداخت هزینه های دستگاه اسمز معکوس، دستگاه به همراه یک تیم نصب و راه اندازی به محل اعزام می شوند. پس از نصب و تحویل دستگاه کلیه آموزش های اولیه به یک اپراتور که از طرف مشتری معرفی می شود آموزشهای لازم داده می شود و از آن تاریخ گارانتی و خدمات پس از فروش محصول دارای اعتبار می باشد.

گروه فنی مهندسی آب پاکسازان شرکت تولیدی دستگاه اسمز معکوس و دستگاه های دستگاه اسمز معکوس با بیش از ۱۵ سال سابقه فعالیت در تولید دستگاه اسمز معکوس یکی از برند های محبوب مطرح در زمینه تولید دستگاه های دستگاه اسمز معکوس برای مصارف گوناگون صنعتی نیمه صنعتی و خانگی می‌باشد.

گروه فنی مهندسی آب پاکسازان تولید کننده دستگاه اسمز معکوس و دستگاه اسمز معکوس در ابعاد دستگاه ۵ متر مکعب در شبانه روز در سه تیپ ۱ و ۲ و ۳ تا دستگاه ۱۰۰۰ متر مکعب در شبانه روز در سه تیپ ۱ و ۲ و ۳ یکی از کارخانجات تولید دستگاه های دستگاه اسمز معکوس در اهواز می باشد. کلیه محصولات دستگاه اسمز معکوس آب پاکسازان دارای گارانتی خدمات پس از فروش و همچنین دارای سرویس رایگان زمان گارانتی می‌باشد. لازم به ذکر است که قطعات مصرفی شامل گارانتی آب پاکسازان نمی‌باشد.

اسمز معکوس چیست

آب خام پس از یك سری مراحل پیش تصفیه یا همان فیلتر شنی صنعتی که قبلا درباره آن به صورت کامل توضیح داده شده است ، به سمت استیج های ممبرین یا پرشر وسل ها پمپ می شود و قسمتی از آن از میان فیلتر ممبرین عبور كرده و به این ترتیب در باقی مانده آب خوراك غلظت نمك ها افزایش خواهد یافت.در همین زمان قسمتی از این آب بدون عبور از میان ممبرین ها از سیستم خارج می شود ( به دلیل افزایش فشار اسمزی در پشت فیلتر ممبرین ، فشار عملیاتی (Operational pressure ) اعمالی از طرف پمپ ها برای عبور آب از میان غشاء ممبرین كافی نیست و در صورت عدم خروج آب شور از سیستم ، آب تصفیه شده عبوری از میان غشاء به عقب برگشت خواهد كرد ) ، كه مقدار این آب با توجه به كیفیت آب ورودی و نوع غشاء بین ۲۰ درصد تا ۷۰ درصد متغیر است .

فشار اسمزی

بین دو محلول با غلظت های متفاوت قرار گیرد، مقداری از حلال از یك طرف محلول رقیق به سمت دیگر غشاء می رود. این پدیده كه به نام اسمز معروف است، تا زمانی ادامه پیدا می كند كه سیستم به حالت تعادل برسد. در حالت تعادل بین دو طرف غشاء اختلاف فشاری متناسب با غلظت مواد حل شده در محلول وجود دارد كه به آن فشار اسمزی می گویند.

فرایند اسمز معکوس

تعریف اسمز

تشریح کلمه اسمز معکوس از دو کلمه معکوس : Reverse و اسمز osmosis تشکیل شده است ، در صورتی كه یك غشاء نیمه تراوا (منظور از غشاء نیمه تراوا یعنی غشایی که آب به راحتی از آن عبور نماید، در حالی که عبور املاح و نمک های آب نظیر MgSo4 CaSo CaCl2 NaCl و غیره امکان پذیر نباشد.

کارتریج اسمز معکوس

آبی که املاح آن جدا شده و عمل تصفیه روی آن صورت گرفته یا در واقع یونیزه شده به عنوان آب شیرین، آب محصول ، product water یا permeate شناخته می شود. آبی که تغلیظ شده و نسبت به آب ورودی از TDS بالا تری برخوردار است و به عنوان فاضلاب از دستگاه تصفیه آب صنعتی خارج می شود فاضلاب یا concentrate شناخته می‌شود .آب پس از عبور از پمپ فشار بالا با فشار بسیار زیاد به سمت ماژول های ممبرین ارسال می‌شود

غشای نیمه تراوا چیست؟

خروجی آن یکی آب تولید و دیگری آب فاضلاب است حال مقدار درصد بازیابی با توجه به نوع غشاء (ممبرین)،كیفیت و كمیت آب تصفیه شده و مقدار هزینه های عملیاتی، را تعیین خواهد کرد . بالا رفتن بیش از اندازه درصد بازیابی (ریکاوری) (recovery)، باعث افزایش املاح در آب تولید شده دستگاه و در نتیجه فشار اسمزی در آب پشت غشا ها می شود، كه این امر باعث افزایش انرژی عملیاتی لازم، كاهش دبی و افزایش درصد عبور املاح از میان غشاها می‌شود .

فشار اسمز

مقدار فشاری که پمپ باید ایجاد کند تا بر فشار اسمزی غلبه کند بسته به TDS آب ورودی دارد ، هرچه TDS آب بالاتر باشد فشار نیز بالا می رود و بلعکس با کاهش TDS فشار عملیاتی (Operational pressure ) دستگاه تصفیه آب صنعتی کاهش می یابد . آبی که وارد سیستم RO می شود و قرار است عمل تصفیه روی آن صورت بگیرد به عنوان آب خام یا feed water شناخته می شود .

پیشنهاد محصول ویژه  شستشوی ممبران اسمز معکوس(کاهش رسوب در ممبرین با CIP)
gif اسمز معکوس

فرایند اسمز معکوس در ممبرین

فرایند اسمز معکوس در ممبرین با استفاده از یک پمپ فشار بالا ( high pressure pump ) صورت می گیرد به گونه ای که پمپ وظیفه ایجاد فشار در سمتی که آب خام با غلظت زیاد وجود دارد را ایفا می کند . آب از غشا نیمه تراوا عبور می کند و آب تصفیه شده تولید می شود . آب در هنگام عبور از ممبرین بین ۹۵ تا ۹۹ درصد املاح موجود در خود را از دست می دهد . حال فهمیدیم آب شیرین کن صنعتی چیست

مقایسه سیستم های الکترودیالیز و اسمز معکوس

بر اساس اطلاعات فنی فوق و مزایای اقتصادی، استفاده از الکترودیالیز ترجیح داده می شود. راههای ارائه شده توسط سازندگان دستگاه های اسمز‌معکوس برای رفع مشکلهای فوق در مقاله ای دیگر ارائه خواهد شد. چگونگی جریان آب در سیستم غشایی الکترودیالیز، مهاجرت آنیونها و کاتیونها از میان غشاءها با توجه به جنس غشاء صورت می گیرد و جریان اصلی آب موازی با غشاء است (عمود بر جریان مهاجرات یونها).

در مورد واحدهای اسمز معکوس شکل دیگری کاربرد دارد جریان آب تحت تاثیر فشار از میان غشاء عبور می کند. از نقطه نظر کلی آنچه مشخص است این است که مورد دوم نیاز به پیش تصفیه بیشتری دارد.در مورد سیستم های بزرگ تصفیه آب به روش اسمز معکوس نقطه نظرهایی وجود دارد که مطابق آن سرمایه گذاری برای پیش تصفیه که ممکن است تا هشت مرحله صورت پذیرد تقریباٌ ۵۰% از سرمایه گذاری کل خواهد بود.

مرحله اسمز معکوس الکترودیالیز
۱ مدیا فیلتراسیون مدیا فیلتراسیون
۲ منعقدسازی
۳ فیلتراسیون
۴ گندزدایی
۵ فیلترکربنی
۶ فیلتر کارتریجی

در جدول رو به رو طرح پیش تصفیه آب در مورد دستگاههای الکترودیالیز و اسمز معکوس نمایش داده شده است

دوره های تعویض غشاءها

اسمز معکوس

غشاهای اسمز معکوس نازک و نسبت به خشک شدن بسیار حساس هستند.این غشاءها خصوصیات خود را بین نیم تا یک سال کاملاً حفظ می کنند و طول عمری در حدود ۵ تا ۷ سال دارند و تقریباً ۵۰% از هزینه های واحد اسمز معکوس را در بر می‌گیرند.

اسمز معکوس

الکترودیالیز

 • غشاءهای الکترودیالیز ذمخت و بسیار مقاومند.
 • نسبت به خشک شدن بسیار مقاوند و این امر بسیار مهمی , خصوصا در کشورهایی با آب و هوای خشک می‌باشد
 • این غشاءها به آسانی با محلولهای اسیدی احیاء می‌شوند.
 • طول عمر عملیاتی غشاءها تا ۸ سال بوده و در برخی موارد تا ۲۰ سال نیز گزارش شده است.

از این نقطه نظر نیز برتری با الکترودیالیز می باشد.

مصرف برق

اسمز معکوس

این امر بعنوان یک قانون کلی کاربردی درمورد واحدهای تصفیه آب که با آب اقیانوسها با درصد جرمی نمک ۳.۵ تا ۴ % کار میکنند , وجود دارد که فشار عملیاتی بایستی حداقل ۷ تا ۸ مگا پاسکال در مرحله اول باشد.برای شیرین سازی ۱ متر مکعب از آب اقیانوس در حدود ۲۵ کیلو وات ساعت بر متر مکعب انرژی نیاز است.

الکترودیالیز

بر اساس تجارب موجود برای تصفیه آبهای شور ,دو قاعده فرموله شده است

 • مصرف انرژی برای عملیات تصفیه آب در دامنه ۱.۲ تا ۲.۵ کیلو وات ساعت در هر متر مکعب متغیر است
 • در حدود ۱ کیلو وات ساعت انرژی برای حذف ۱ کیلو گرم نمک مورد نیاز می باشد.

بنابر این ملاحظات اقتصادی بیشتر نشانگر این خواهد بود که تصفیه آب با غلظت نمکی بالاتر از ۱۲ گرم بر لیتر در سیستم های اسمز معکوس مزیتی محسوب خواهد شد

نتیجه:

 • واحدهای الکترودیالیز به سطوح پایین تری از عملیات پیش تصفیه نسبت به دستگاههای اسمز معکوس نیاز دارند
 • مقاومت غشاءهای الکترودیالیز نسبت به غشاءهای اسمز معکوس بسیار بالاتر است.
 • برای آبهای شور با مقدار نمک بالاتر از ۲/۱ % جرمی , بسیار اقتصادی تر خواهد بود از دستگاههای اسمز معکوس به جای الکترودیالیز استفاده نمود.
فرایند اسمز معکوس

حال با مطالعه این مقاله به درک وسیعی از اینکه اسمز چیست؟ رسیده اید در اخر این مقاله برای شما کابران فهیم و مشتریان عزیز اسمز معکوس چیست+pdf قرارگرفته است این فایل(تصفیه آب به روش اسمز معکوس pdf) دانلود کرده و برای با خبر شدن از قیمت(قیمت دستگاه اسمز معکوس) و دریافت کاتالوگ(کاتالوگ دستگاه تصفیه آب صنعتی) کلیک کنید.

تعریف اسمز معکوس شیمی دهم

امروزه روش اسمزمعکوس اقتصادی ترین فرآیند برای تهیه آب آشامیدنی از آب‌های شور مناطق کم آب می‌باشد.

صفر تا صد اسمز معکوس

این مقاله ۰ تا ۱۰۰ فرایند اسمز معکوس را توضیح داده و شما با علم به سیستم با خیال راحت سفارش خود را در شرکت ما ثبت کنید و از خدمات پس از فروش ما بهرمند شوید.

کاربرد اسمز معکوس بسیار حائز اهیمت بوده و در ادامه منتظر مقالات مفید دیگر باشید.

فیلترهای اسمز معکوس راه حل مناسبی هستند اگر شما به دنبال بهبود طعم و بوی و ظاهر خود هستید. در اینجا برخی از رایج ترین برنامه های کاربردی برای تکنولوژی رو وجود دارد:

نصب شده بر روی سینک: یک سیستم فیلتراسیون رو کوچک را می توان بر روی سوپاپ نصب کرد تا بهترین کیفیت نوشیدنی را فراهم کند. این یک سیستم تصفیه “نقطه استفاده” (فرجی) نامیده می شود و همچنین می تواند به یخچال و یخ ساز شما متصل شود. در برخی از یخچال ها فشار هوا نقش مهمی ایفا می کند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل های عملیاتی سیستم رو را بخوانید زیرا فشار واحد اسمز معکوس حدود دو سوم فشار خط ورودی است. مطالب مرتبط: نحوه نصب یک سیستم اسمز معکوس
اسمز معکوس حذف مواد معدنی که سالم برای بدن من?

شیر بر اساس منبع شهر و اب متفاوت است. برخی از شیر غنی از مواد معدنی است که می تواند طعم و بوی اب را تحت تاثیر قرار دهد. فیلتر کردن اب با یک سیستم اسمز معکوس بسیاری از مواد معدنی را در اب حذف می کند و زیبایی شناسی نوشیدن را به طور قابل توجهی بهبود می بخشد. چون مواد معدنی موجود در اب در حالت غیر ارگانیک هستند که بدن ما نمی تواند هضم کند حذف مواد معدنی باعث ناسالم شدن اب فیلتر شده نمی شود. به یاد داشته باشید که در حالی که مواد معدنی برای سلامت خوب ضروری است, مواد غذایی منبع اصلی مواد معدنی بدن ما نیاز به سالم – و در یک فرم است که بدن ما می تواند هضم.
باید یک سیستم اسمز معکوس برای تمام خانه نصب کنم?

اسمز معکوس در سراسر سیستم خانه (همچنین به عنوان یک “نقطه ورود” نامیده می شود) اجازه می دهد تا اب فیلتر شده در تمام غرق, دوش و لوازم در سراسر خانه. یک سیستم پو به لوله اصلی وارد خانه شما متصل می شود و به طور کلی در گاراژ نصب می شود.

در نظریه, سیستم های اسمز معکوس برای تمام خانه برای تلفن های موبایل مانند یک ایده خوب. اما در اینجا دلایلی وجود دارد که ما معمولا برای کل فیلتر خانه توصیه نمی کنیم:

فیلترهای اسمز معکوس برای کل خانه می تواند گران باشد
سیستم های تصفیه هوا برای کل خانه نیاز به نگهداری زیادی دارند.
اسمز معکوس کل خانه مصرف زیادی دارد
کل خانه رو بسیاری از فیلترهای فیلتر شده را از بین می برد.

پیشنهاد محصول ویژه  بکواش دستگاه تصفیه آب؛ بک واش سختی گیر رزینی

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اسمز معکوس خانه و فیلترهای خانه که توصیه می کنیم این مقاله را بخوانید.
سیستم های اسمز معکوس تجاری

تصفیه اسمز معکوس کاملا مناسب برای بسیاری از شرکت ها است. چه زمانی ESPWaterProducts.com ما طیف گسترده ای از سیستم های بزرگ رو را حمل می کنیم که برای بسیاری از برنامه های تجاری مختلف طراحی شده اند. اگر شما علاقه مند در اسمز معکوس تجاری, لطفا با ما تماس بگیرید به بحث در مورد اطلاعات: ۸۷۷-۳۷۷-۹۸۷۶.

اسمز معکوس اب است?

در فشار خانگی اب از طریق غشای رو و فیلترهای اضافی مانند رسوب یا کربن فیلتر می شود و ناخالصی ها فیلتر می شوند و سپس تخلیه می شوند. تنها چیزی که باقی میماند نوشیدن شراب تمیز و خوشطعم است. توجه داشته باشید که بسیاری از واحدهای رو شامل یک فرایند ۴ یا ۵ مرحله ای برای کیفیت مطلوب است.

شما ممکن است علاقه مند به دانستن است که تکنولوژی اسمز معکوس جدید نیست. در واقع پروسه های رو در سال ۱۹۷۷ توسط شهرداری ها مورد استفاده قرار گرفت. اسمز معکوس به طور فزاینده ای محبوب شده است زیرا امن و ارزان است و به راحتی قابل نگهداری است.
یک سیستم اسمز معکوس ذخیره شده کجا است?

به طور کلی, یک سیستم رو نصب شده و ذخیره شده در زیر سینک. سیستم های اسمز معکوس زیر میز دارای یک مخزن ذخیره سازی و چند مرحله فیلتراسیون هستند. موارد زیر در فرایند اسمز معکوس اکثر سیستم ها اتفاق می افتد:

مرحله اول: این یک مرحله قبل از فیلتراسیون برای محافظت از غشاهای تجهیزات با کاهش مواد معلق و معلق است که می تواند سیستم را مسدود کند.

فاز دوم: فاز دوم شامل فیلتراسیون برای حذف کلر است زیرا کلر می تواند به غشاهای نازک فیلم صدمه بزند.

مرحله سوم: این یک غشای نیمه نفوذپذیر است که برای حذف انواع مختلفی از مواد زیبایی شناختی و بهداشتی طراحی شده است. این مایع از اینجا به یک مخزن ذخیره سازی مخازن تحت فشار برای نگهداری اب تحت درمان می رود.

مرحله چهارم: مرحله نهایی در فرایند رو معمولا یک مرحله پس از فیلتراسیون کربن است که هر گونه طعم و بوی زیبایی شناختی باقی مانده را حذف می کند – یک “فاز پرداخت” اگر شما خواهید داشت.

اجزای اساسی یک سیستم اسمز معکوس چیست?

به طور کلی, نقطه مصرف برای سیستم های مسکونی رو نصب شده و ذخیره شده در زیر سینک. با توجه به اجزای مشترک سیستم رو چهار تا پنج مرحله ای موارد زیر را در نظر بگیرید:

بیشتر سیستمهای رو شبیه به هم هستند و اجزای اساسی یکسانی دارند.
اگرچه بیشتر سیستمهای رو اساسا شبیه به هم هستند اما در کیفیت اجزای خود متفاوت هستند.

اجزای اساسی یک سیستم اسمز معکوس:

دریچه خط سرد: شیر که متناسب با خط عرضه سرد است. شیر دارای یک شلنگ است که متصل به سمت ورودی از رو قبل از فیلتر. این منبع انرژی برای نظام روحانی است.
پیش فیلتر: ابتدا وارد اسمز معکوس قبل از فیلتر اسمز معکوس می شود. می تواند بیش از یک پیش فیلتر مورد استفاده در یک سیستم اسمز معکوس وجود دارد, شایع ترین رسوب و فیلتر کربن است. این پیش فیلتر برای محافظت از غشاهای رو با از بین بردن لجن شن و ماسه استفاده می شود, خاک و رسوب دیگر است که می تواند سیستم را مسدود. همچنین فیلترهای کربن میتوانند برای حذف کلر مورد استفاده قرار گیرند که میتواند به غشاهای رو صدمه بزند.
غشای اسمز معکوس: غشای اسمز معکوس قلب سیستم است. غشای نیمه نفوذپذیر رو برای حذف انواع مواد زیبایی شناختی و بهداشتی طراحی شده است. پس از عبور از غشا اب وارد مخزن ذخیره سازی فشار می شود.
فیلتر پست: پس از خروج از مخزن ذخیره سازی رو, اما قبل از رفتن به سوپاپ رو, اب تحت درمان از یک “فیلتر پست”نهایی عبور می کند. پست فیلتر معمولا یک فیلتر کربن است. هر گونه طعم یا بوی باقی مانده از طریق فیلتر “پرداخت” پس از تصفیه از محصول حذف می شود.
دریچه اتوماتیک خاموش :سیستم رو دارای یک دریچه اتوماتیک خاموش است. هنگامی که مخزن ذخیره سازی پر است شیر اتوماتیک بسته می شود تا از ورود بیشتر به غشا جلوگیری شود و تخلیه به تخلیه را مسدود کند. به محض اینکه اب از مخزن خارج می شود فشار داخل مخزن افت می کند و سپس دریچه خاموش باز می شود تا اب نوشیدنی را از طریق غشا عبور دهد در حالی که فاضلاب تخلیه می شود.
سوپاپ: دریچه چک در انتهای خروجی مسکن دیافراگم رو واقع شده است. دریچه چک از جریان برگشتی مایع درمان شده از مخزن ذخیره سازی جلوگیری می کند. یک جریان برگشتی می تواند غشای رو را پاره کند.
محدود کننده جریان: جریان جریان از طریق غشای رو توسط محدود کننده جریان تنظیم می شود. انواع مختلفی از تنظیم کننده های جریان وجود دارد اما هدف مشترک حفظ جریان لازم برای رسیدن به بالاترین کیفیت نوشیدنی (بر اساس ظرفیت گالن غشا) است. محدود کننده جریان نیز به حفظ فشار در سمت ورودی دیافراگم کمک می کند. بدون فشار اضافی کنترل جریان مایعات بسیار کمی تولید می شود زیرا تمام اب های ورودی مسیر کمترین مقاومت را می گیرند و به سادگی از خط تخلیه جریان می یابند. کنترل جریان است که معمولا در شیلنگ خط تخلیه رو واقع.
مخزن ذخیره سازی: مخزن ذخیره سازی استاندارد از ۲ تا ۴ گالن نگه می دارد. یک حباب در داخل مخزن باعث می شود که اب در مخزن تحت فشار قرار گیرد. مخزن اسمز معکوس زیر ضد معمولی دارای قطر ۱۲ اینچ و ارتفاع ۱۵ اینچ است.
سوپاپ: واحد رو مجهز به یک سوپاپ است که بر روی سینک نصب شده است. برخی از مناطق دارای مقررات لوله کشی که نیاز به یک شیر شکاف هوا, اما مدل های بدون شکاف هوا شایع تر است. جرثقیل طراح نیز برای تکمیل دکوراسیون خود را در دسترس هستند.
خط تخلیه: این خط اجرا می شود از پایان خروجی مسکن غشای اسمز معکوس به تخلیه. شلنگ خط تخلیه استفاده می شود به دور از فاضلاب با ناخالصی ها و ناخالصی ها توسط غشای اسمز معکوس فیلتر.

بهترین سیستم های فیلتر اسمز معکوس

ما بیش از ۱۸ سال است که تجهیزات تصفیه هوا را به فروش می رسانیم. این طول عمر در صنعت ما بسیار ضربه زننده در مورد چه ما فروش و پشتیبانی منجر شده است. ما حمل تنها سیستم های اسمز معکوس که موفق به کسب اعتماد ما – کسانی که با بالاترین کیفیت قطعات تولید, تضمین های عالی و دارای بالاترین رتبه بندی برای رضایت مشتری.

که حذف سیستم های اسمز معکوس?

خدمات عمومی به سختی کار می کنند تا مشتریان خود را تمیز کنند. مشکل این است که بسیاری از مواد مخدر وجود دارد, به خصوص کسانی که باعث مشکلات طعم و بوی که به سادگی توسط سازمان حفاظت محیط زیست تنظیم نشده. این مواد به راحتی میتوانند به سفالها و نهرها و رودخانهها نفوذ کنند و مواد مخدر را مستقیما به لولههای خود وارد کنند.

پیشنهاد محصول ویژه  نحوه تعویض ممبران صنعتی و جا زدن ممبرین

این جایی است که اسمز معکوس وارد بازی می شود. با استفاده از یک سیستم تصفیه اسمز معکوس می توانید ناخالصی ها را فیلتر کنید و نوشیدنی های عالی برای خانه یا کسب و کار خود تولید کنید.
چه مقدار مواد مضر می تواند یک سیستم اسمز معکوس حذف?

فلوراید (۸۵-۹۲%)
سرب (۹۵-۹۸%)
کلر (۹۸%)
سموم (تا ۹۹%)
نیترات (۶۰-۷۵%)
سولفات (۹۶-۹۸%)
کلسیم (۹۴-۹۸%)
فسفات (۹۶-۹۸%)
زرادخانه (۹۲-۹۶%)
نیکل (۹۶-۹۸%)
جیوه (۹۵-۹۸%)
سدیم (۸۵-۹۴%)
باریم (۹۵-۹۸%)

چگونه یک کار غشای اسمز معکوس?

اسمز معکوس یک فرایند تصفیه معکوس است که ناخالصی ها را از بین می برد با فشار دادن مولکول های اب با فشار از طریق یک غشای نیمه نفوذ پذیر. در طول این فرایند, ناخالصی ها فیلتر و شسته دور, ترک تمیز, اب نوشیدن خوشمزه. اسمز معکوس قادر به حذف تا است ۹۹ درصد از ۶۵ مواد مختلف (لیست بخشی زیر را ببینید), از جمله سرب, فلوراید, کلر, نمک حل شده و بیشتر.
روند اسمز معکوس به طور کلی از چهار مرحله تشکیل شده است:
فیلترهای رسوب:

این مرحله قبل از فیلتر طراحی شده است به صفحه نمایش رسوب, سیلت و خاک و به ویژه مهم است زیرا رسوب فیلتر غشاهای رو حساس از خاک است که می تواند به رسوب صدمه محافظت. درباره فیلترهای رسوب بیشتر بدانید.
فیلترهای کربن:

فیلتر کربن برای حذف کلر و سایر مواد مخدر طراحی شده است که بر عملکرد و عمر مفید غشای رو تاثیر می گذارد و همچنین طعم و بوی شما را بهبود می بخشد.
غشای اسمز معکوس:

غشای رو نیمه نفوذ پذیر در سیستم رو شما طراحی شده است تا اجازه عبور از اب را بدهد اما تقریبا تمام ناخالصی های اضافی را فیلتر کند.
فیلترهای پرداخت:

در یک سیستم چهار مرحله ای یک فیلتر نهایی پس از فیلتر (فیلتر کربن) “صیقل” را برای حذف هر گونه طعم و بوی باقی مانده در اب می دهد. این فیلتر نهایی نوشیدنی عالی را تضمین می کند.

همه اسمز معکوس نوشیدن سیستم های اب و فیلتر همان?

سیستم های تصفیه اسمز معکوس مختلفی در بازار وجود دارد. در حالی که یک سیستم ممکن است مانند دیگر از نظر طراحی و اجزای نگاه, می تواند تفاوت معنی داری بین سیستم وجود دارد.
سیستم های اسمز معکوس در سه نقطه اساسی متفاوت هستند:

تعداد مراحل یا فیلترهای کیفیت اجزای شما مقدار اب که می تواند هر روز فیلتر یا تولید شود (این مقدار در “تولید ناخالص داخلی” یا گالن در روز نشان داده می شود)

اجزای با کیفیت کلید را به یک سیستم رو بهینه عملکرد.

از سال ۲۰۰۳ ما دریافته ایم که کیفیت اجزای سازنده واقعا تفاوت تعیین کننده بین سیستم های اسمز معکوس است. این به خاطر این واقعیت است که واحد های ساخته شده در ساخت عالی و همچنین قطعات و اجزای با کیفیت بالا در نهایت به بهترین نتایج مورد نظر-بالاترین کیفیت برای خانواده و کسب و کار دست می یابند.

هنگام مقایسه سیستم های تصفیه اسمز معکوس برای پیدا کردن محصول مناسب برای شما حتما این سوالات ۵ را از خود بپرسید:

این سیستم بررسی خوب?
قطعات با کیفیت از تولید کنندگان مورد اعتماد استفاده می شود و مواد تایید شده توسط سازمان غذا و دارو (بنیاد ملی بهداشت)?
تکنولوژی به روز است?
برخی از سیستم ها توانایی بالاتری برای رد ناخالصی دارند. چگونه این مقایسه به دیگر موارد مشابه?
پیدا کردن در مورد شرکت. جدی است?

بهترین سیستم های اسمز معکوس برای خانه:

چگونه به حفظ اسمز معکوس نوشیدن سیستم اب
با نگهداری مناسب یک سیستم اسمز معکوس نوشیدن می تواند برای سالها طول بکشد. تعمیر و نگهداری مناسب نیز تضمین می کند که شما به طور مداوم با کیفیت بالا نوشیدن اب و تحویل موثر اب. ما توصیه می کنیم دستورالعمل های نگهداری خاص برای سیستم رو خود را دنبال کنید اما دستورالعمل های دقیق تعمیر و نگهداری رو را در اینجا فراهم کنید.

به عنوان یک قاعده کلی, سه چیز شما می توانید انجام دهید برای حفظ تحقیق خود را وجود دارد (و گسترش طول عمر خود را).سیستم اسمز معکوس:

۱. تغییر فیلترها

جایگزینی به موقع غشای رو و فیلترها مهمترین جنبه در نگهداری سیستم اسمز معکوس شما است.

غشاها و فیلترها در طول زمان مسدود و فاسد می شوند. هنگامی که این اتفاق می افتد, سیستم رو شروع به تولید کمتر و کمتر نوشیدن اب. اینکه چند وقت یکبار باید فیلترها را عوض کنید بستگی به شرایط مصرف مایعات و شرایط محلی دارد.

این دستورالعمل بسیار عمومی است. برای اطلاعات خاص در مورد چگونگی تعویض دیافراگم و فیلترهای رو باید به دفترچه راهنمای محصول برای هر سیستم مراجعه کنید. در صورت خرید فیلتر شستشو و یا تعویض فیلتر از ما در این سایت ما به شما ایمیل ارسال می کنیم تا زمان تعویض فیلتر خود را تغییر دهید.

ما به شدت توصیه می کنیم که فیلترهای جایگزین با کیفیت بالا را خریداری کنید که برای عملکرد مطلوب و قابلیت اطمینان طراحی شده اند. ما برای کمک به مشتریانمان ایمیلهای تذکر میفرستیم تا بدانند چه زمانی باید فیلترها یا غشاها را تعویض کنند.

توجه: برخی از سیستم های اسمز معکوس مارک مانند کولیگان و باران نیاز به جایگزینی فیلتر اختصاصی گران قیمت دارند. رو “کیت مقاوم سازی”. به شما اجازه می دهد تا مخزن و سوپاپ موجود خود را نگه دارید اما منیفولدهای جدیدی را نصب کنید تا بتوانید بدون هزینه زیاد فیلترهای مارک دار از نوشیدنی های تمیز و تمیز استفاده کنید. فیلترهای سازگار با کیفیت بالا ما برای پاسخگویی به عملکرد فیلترهای اختصاصی تضمین شده است.

۲. ضدعفونی کردن سیستم

سیستم اسمز معکوس نوشیدن باید تمیز, ضد عفونی و پر سالانه. برای اینکه همه چیز ساده تر, توصیه می کنیم ضد عفونی سیستم خود را هنگامی که به جای فیلتر های خود را. دستورالعمل های دقیق در مورد چگونگی ضد عفونی کردن سیستم رو در اینجا در دسترس هستند. شما می توانید یک متخصص محلی برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن سیستم خود استخدام کنید یا خودتان می توانید بهداشت سالانه و تعویض فیلتر را انجام دهید. دستورالعمل های دقیق برای تعویض فیلتر در اینجا فراهم شده است.

۳. تعویض قطعات

بخش های مختلف در یک سیستم اسمز معکوس (به عنوان مثال مخزن ذخیره سازی یا سوپاپ) در طول زمان از بین می روند. ما یک راهنمای عیب یابی رو برای کمک به شما در تشخیص مشکل و تعیین اینکه کدام بخش باید جایگزین شود فراهم می کنیم. علاوه بر این توصیه هایی برای جایگزینی قطعات رو ممکن است در دستورالعمل های عملیاتی سیستم رو شما ذکر شده باشد.

سوالات متداول
۱. می توانید یک سیستم رو به یخچال و فریزر یا یخ ساز من متصل?
۲. چه مقدار می تواند یک سیستم رو تولید در روز?
۳. یک سیستم اسمز معکوس پر سر و صدا?
۴. چگونه است رو اب در مقایسه با بطری?
۵. یک سیستم رو ارزشش را دارد?

منبع: تصفیه آب پاکسازان

۴.۵/۵ - (۲۹ امتیاز)

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید