لیست قیمت خرید فیلتر ممبرین تصفیه آب
لیست قیمت خرید فیلتر ممبرین تصفیه آب

فیلتر ممبرین تصفیه آب صنعتی؛ برای داشتن آب سالم و تمیز با مقرون به صرفه ترین هزینه مالی، روال و نظر بسیاری از شرکت های صنعتی و غیره صنعتی است فلذا در همین خصوص خرید فیلتر هم از الزامات در تصفیه آب صنعتی است، فیلتر ممبرین فیلمتک اصل در بخش محصولات قیمت خرید و فروش ممبرین تصفیه اب برای حل دغدغه های واحد های صنعتی گزینه مناسبی است. قبل از خرید تجهیزات دستگاه تصفیه آب صعتی، از جمله ممبرین باید اصول حرفه ای خرید دستگاه های تصفیه آب صنعتی، نیمه صنعتی و خانگی آشنایی داشته باشید، باید بدانید که:

نیاز شما در روز به چه میزان حجمی از آب مصرفی است، و دستگاهی را با مشاوره متخصصان تصفیه آب شرکت فنی مهندسی آب پاک سازان تامین کنید که نیاز مدنظر شما را در تأمین آب روزانه برآورده کند.

لیست قیمت خرید فیلتر ممبرین تصفیه آب
لیست قیمت خرید فیلتر ممبرین تصفیه آب

در هنگام خرید تصفیه آب توجه به این اجزاء و ویژگی‌های هر یک از تجهیزات تصفیه آب بسیار مهم است. با ما همراه باشید تا با ویژگی‌های هر یک از اجزای تشکیل دهنده تصفیه آب صنعتی RO بیشتر آشنا شوید، در این مقاله مادام تمرکز ما بر ممبرین بوده است.

 ممبران ro

ممبران ro ، اصلی ترین و مهم ترین قطعه در هر دستگاه تصفیه آب صنعتی می باشد. که بحث شیرین سازی آب و حذف مواد محلول در آب را بر عهده دارد. این فیلتر گران ترین فیلتر دستگاه تصفیه آب صنعتی می باشد. محل قرار گیری ممبران ، داخل محفظه ای لوله ای شکل به اسم پرشر وسل می باشد.

تجربه ای از ممبران ۸ اینچ یا ۴ اینچ

چندی پیش تماسی از یک بهره بردار سیستم RO داشتیم که می‌گفت:
چندی پیش سفارش ساخت یک دستگاه تصفیه آب صنعتی با ظرفیت ۳۰ متر مکعب را به یک سازنده دستگاه‌های آب شیرین کن دادم. ۴ ماه پس از بهره برداری ممبرین دستگاه تصفیه آب کیپ شد و من عملیات CIP انجام دادم.

بعد از عملیات اسید شویی تصفیه اب میزان تولید آب تصفیه شده به حالت نرمال بازگشت اما میزان TDS آب تصفیه شده بالا رفته که با نیاز اولیه‌ام همخوانی ندارد. این بهره بردار حالا به دنبال راه حلی برای پایان دادن به مشکلش بود.

سرپرست واحد خدمات شرکت قدکساز در این باره می‌گوید:
نخستین سوال من از این بهره بردار مربوط به طراحی سیستم تصفیه آب صنعتی او بود که متوجه شدم در این دستگاه تصفیه آب از یک ممبرین ۸ اینچ در پرشر وسل تک المانه بود. نکته جالب در این سیستم ریکاوری ۵۰ درصد بود که به استفاده غیراصولی از ممبرین ۸ اینچ مربوط می‌شد.

طبق قواعد اصول طراحی سیستم RO، باید در دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی با ظرفیت کمتر از ۵۵ متر مکعب از ممبرین ۴ اینچ استفاده کنیم تا از ممبرین‌های بیشتری استفاده کنیم.

وقتی از ممبرین‌های بیشتری استفاده کنیم باید آنها را به‌صورت سری قرار دهیم تا بتوانیم ریکاوری را با درصد بالاتری انجام دهیم. استفاده از ممبران ۸ اینچ در سیستم‌هایی با ظرفیت پایین به ما اجازه ریکاوری با درصد بالا را نمی‌دهد.

در واقع استفاده از ممبرین ۸ اینچ در این دستگاه تصفیه آب صنعتی، بهره بردار را مجبور به ریکاوری با ۱۰ تا ۱۵ درصد می‌کند و اگر میزان ریکاوری از این بیشتر شود میزان TDS آب تولید شده بالاتر می‌رود.

در بین دستگاه‌های تصفیه آب کمتر از ۵۵ متر مکعب، فقط در دستگاه ۲۵ متر مکعب از یک ممبرین ۸ اینچ استفاده می‌شود؛ در کلیپ زیر به توضیح این مسئله می‌پردازیم که چرا این دستگاه خوب نیست!.

پیشنهاد محصول ویژه  پیش تصفیه آب صنعتی

انواع ممبرانمیکروفیلتراسیون MFسیستم های تصفیه آب صنعتی

ممبران دستگاه تصفیه آب

فیلتر ممبران چیست

فیلتر ممبرین تصفیه آب صنعتی
فیلتر ممبرین تصفیه آب صنعتی

ممبران دستگاه تصفیه آب صنعتی یا همان ممبران RO ، فیلتری است ورقه ای که دور یک لوله به اسم نافی پیچیده شده است. فیلتر ممبران صنعتی جنس کامپوزیتی دارد که توسط یک غشاء نازک، پوشیده شده است. این غشاء نازک خود از سه لایه تشکیل شده است که به ترتیب عبارتند از :

 • یک لایه تنیده شده از جنس پلی استر
 • یک لایه پلی سولفون بسیار ریز متخلخل
 • یک لایه حصاری بسیار بسیار نازک از جنس پلی آمید ، در بالای تمامی لایه ها

تعداد لایه هر فیلتر بسته به مدل فیلتر ممبران صنعتی از ۳۰ لایه به بالا دور نافی پیچیده می شود. فیلتر ممبران در داخل پرشر وسل ها به صورت سری، و پشت سر هم قرار می گیرند. البته تعداد فیلتر ممبران در هر دستگاه RO بستگی به طراحی ، ظرفیت دستگاه و نوع آب ورودی دارد.

انواع برند فیلتر ممبران صنعتی

فیلتر ممبران صنعتی بسته به کشور سازنده و برند آن قیمت متفاونی نیز دارند. انواع مارک فیلتر ممبران صنعتی به شرح زیر است :

انواع ممبران RO

فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب صنعتی بسته به نوع آب ورودی و ظرفیت تولید هر فیلتر طبقه بندی و تقسیم می شوند.

فیلتر ممبرین صنعتی از نظر سایز

 • ممبران ۴ اینچ
 • ممبران ۸ اینچ

و البته دیگر سایز های فیلتر ممبرین، معمولا مرسوم نبوده و در بازار ایران به سختی گیر می آید.

ممبران تصفیه آب صنعتی

طبقه بندی فیلتر ممبرین بر اساس نوع آب ورودی به انواع

 • فیلتر ممبران دریایی : این فیلتر ها مخصوص شیرین سازی و تصفیه آب دریا می باشند که در آب شیرین کن های دریایی استفاده می شوند. در خصوص آب شیرین کن های دریایی در مقاله آب شیرین کن دریایی به صورت کامل توضیح داده ایم.
 • فیلتر ممبران لب شور : این فیلتر ها برای دستگاه تصفیه آب صنعتی که برای تصفیه ، آب های شهری و چاه استفاده می شود. بیشترین استفاده از فیلتر ممبران صنعتی از همین مدل است که در انواع برند ها و سایز ها در بازار موجود است. در خصوص نحوه کار این فیلتر ها و توضیحات تکمیلی درباره نگه داری و مواد شیمایی مور نیاز این فیلتر ها در مقاله قیمت دستگاه آب شیرین کن صنعتی توضیح داده ایم.
پیشنهاد محصول ویژه  کاتالوگ دستگاه تصفیه آب صنعتی
ردیف مارک فیلتر ممبران کشور سازنده
۱ Filmtec  – فیلمتک ممبران آمریکا
۲ Vontron – ونترون چین
۳ Hudranautics –  هیدروناتیک آمریکا
۴ Toray – تورای ژاپن
۵ CSM – سی اس ام کره
۶ Koch – کوخ آلمان
۷ SUEZ – سوئز
۸ inge
۹ parker
۱۰ trisep
۱۱ axeon چین
۱۲ millipore
۱۳ Lewabrane
۱۴ semens
۱۵ Porex
۱۶ Membranium روسیه
۱۷ LG کره
۱۸ lanxess آلمان

خرابی فیلتر ممبران

خرابی ممبران دستگاه RO ، دلایل زیادی دارد. معمولا این خرابی ها به دلیل

 1. میزان مصرف از دستگاه تصفیه آب صنعتی
 2. آنالیز و کیفیت آب خروجی
 3. طراحی نادرست و غلط دستگاه
 4. کیفیت و عملکرد نامناسب پیش تصفیه های شنی
 5. کیفیت فیلتر
 6. اصل و تقلبی ( fake ) بودن ممبران

باید توجه نمود فیلتر ممبران صنعتی برای حذف مواد معلق یا همان TDS آب، ساخته شده است و برای حذف ذرات معلق و کدورت آب ( TSS و NTU ) از فیلتر شنی باید استفاده شود. یکی از عمده خرابی هایی که برای فیلتر ممبران صنعتی رخ می دهد ایجاد رسوب و گرفتگی فیلتر ممبران است.

دستگاه تصفیه آب صنعتی RO برای تولید آب با خلوص بالا جهت آب ورودی به بویلر ها ، آب شرب ، تصفیه آب های پساب ، و کاربرد های متعدد دیگر استفاده می شوند. در سیستمی که اصول طراحی رعایت شده است ، اجزایی مثل گیج ها و فلومتر ها به منظور ارزیابی عملکرد دستگاه و تعیین اینکه تمیز کردن ( CIP ) غشا RO یا همان فیلتر ممبران چه زمانی موردنیاز هست ،  مورد استفاده قرار می گیرند. هر قدر میزان جامدات حل شده و معلق ( TDS ) در آب خام RO بیشتر باشد ، انجام عمل CIP ( اسید شویی ) زود به زود اهمیت بیشتری پیدا می کند.

اتوفلش (شستن ممبرین با آب شیرین)

برخی از سیستم های RO در روز ۲۴ ساعت روشن نیستند و در روز یا هفته ساعتی را خاموش می شوند. معمولا زمانی که RO خاموش می شود ؛ ناخالصی هایی که در یک سمت غشا ( ممبرین ) متمرکز شده ، در محل غشا باقی می مانند تا زمانی که دستگاه تصفیه آب دوباره روشن شود ، و اتوفلش ( شستن ممبرین با آب شیرین ) انجام گیرد. سیستم اساسا آلودگی ها را به کناره ها می راند. این موجب می شود رسوبات در غشا توسعه پیدا کنند و یا فعالیت میکروبیولوژیکی در ممبرین شروع شود.

این ها هر دو اثرات منفی بر غشاها و عملکرد RO دارند. بسیاری از دستگاه ها دارای تجهیزات ویژه “تمیز کردن در محل” ( CIP ) هستند که در دستگاه های ساخت شرکت آب پاک سازان به عنوان جز لاینفک سیستم نصب می شوند. شما می توانید برای جلوگیری از این مشکل به مقاله کاهش رسوب در ممبرین با انجام عمل CIP مرجعه نمایید تا با انجام ۱۹ گام تعیین شده سیستم خود را اسید شویی کنید.

پیشنهاد محصول ویژه  لامپ یو وی تصفیه آب صنعتی

قیمت فیلتر ممبران صنعتی

قیمت فیلتر ممبران صنعتی یا همان ممبران دستگاه RO ، با توجه به سایز و مدل آن متغیر است. این فیلتر ها به دلیل وارداتی بودن معمولا قیمت بالایی دارند. باید توجه نمود مدل های تقلبی این فیلتر ها در بازار به وفور دیده می شود و خرید از مکان های مطمئن و قابل اطمینان بسیار توسعه می شود. شما می توانید برای دریافت قیمت فیلتر ممبران صنعتی با محل شرکت آب پاک سازان تماس بگیرید.

قیمت ممبران ۴ اینچ

ممبران سایز ۴ اینچ برای دستگاه های سایز کوچک استفاده می شود.برای استعلام قیمت ممبرین ۴ اینچ با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمائید،معمولا این ممبران نسبت به سایر ممبرین ها قیمت کمتری دارند. قیمت ممبران ۴ اینچ بسته به مارک و نوع آن قیمت گذاری می شوند. شما می توانید برای دریافت قیمت ممبران ۴ اینچ با شرکت آب پاک سازان تماس بگیرید.

قیمت ممبران ۸ اینچ

قیمت ممبران ۸ اینچ از متداول ترین ممبران های استفاده شده در دستگاه های تصقیه آب صنعتی می باشد. قیمت ممبران ۸ اینچ نیز همانند ممبران ۴ اینچ بستگی به مارک و نوع ممبران دارد. منظور از نوع ممبران ، دریایی و لب شور است که قیمت ممبران دریایی بالا تر از ممبران آب لب شور می باشد.

تعویض ممبران صنعتی

تعویض ممبران صنعتی ، کاری تخصصی و نیاز به فرد متخصص دارد. یکی از دلایلی که تعویض ممبران صنعتی کار فرد متخصص است این است که این فیلتر بسیار گران بوده و تعویض آن باید با کشف دلیل خرابی آن باشد. البته در خصوص تعویض ممبران صنعتی در مقاله تعویض ممبران صنعتی به صورت کامل توضیح داده ایم که شما می توانید با خواندن آن اطلاعات زیادی کسب کنید.

نحوه نصب ممبران RO

رینگ نگهدارنده بخش انتهای وسل در خروجی پساب را نصب کنید , به این رینگ حلقه رانش و یا حلقه نگهدارنده نیز گفته می شود. روش نصب آن نیز ممکن است در شرکت های مختلف سازنده وسل با هم کمی متفاوت باشد، هشدار مهم این است که عدم نصب یا نصب غیر صحیح این رینگ، باعث وارد آمدن آسیب به ممبران RO می شود.

ترتیب جایگزاری ممبران RO را با سریال درج شده روی هر ممبران با دقت در وسل مربوطه ثبت و نگهداری کنید و حال نکته اینجاست که سابقه کارکرد ممبران RO و محل قرار گرفتن آن داخل وسل، برای برنامه ریزی تعمیرات و نگهداری از آب شیرین کن صنعتی بسیار مهم است.

خرید ممبرین قیمت ممبران
خرید ممبرین قیمت ممبران
خرید ممبرین قیمت ممبران
خرید ممبرین قیمت ممبران
۴.۳/۵ - (۴۱ امتیاز)

۱۱ دیدگاه

 • س. ممبران به طورکامل بازکردم وکل پردهاش لایه به لایه باز و شستشو دستی دادم کل رسوبات وگل پاک کردم نو شد.. و دباره بستمش اوکی شد. ولی تی دی اس بالا بود. میزان آب دهیش بالا. اشکال از کجاست تطفن همراهی کنید. باتشکر.

 • سلام من از نجف مزاحمتون میشم، فیلتر ۸اینچ چینی قیمتش چنده؟ همزمان هم کربن هم ممبران جناب قدکساز بابت پاسخگویی شما نهایت سپاس و تشکر دارم واقعا ازتون باید تلفنی مزاحمتون بشم و ازتون هم تشکر کنم هم راهنماییم کنید. درود بر شما متشکرم ازتون؟
  نهرو محمد عبد الكريم الكسنزاني من النجف العراق
  قائمة أسعار شراء مرشح غشاء تنقية المياه الصناعية

 • سلام وقت شما بخیر
  چه برند های ممبران تصفیه اب صنعتی دارید؟ اختلاف قیمت شما با بازار و فروشگاه های دیگه چقدر است؟ تفاوت اصلی یا تقلبی بودن ممبران به شکل است؟ در رابطه با کیفیت و عملکرد ممبران هایی که دارید توضیح بدید لطفا شما سفارش آنلاین هم دارید؟ ممبرین ها چند لایه هستند؟ ضمانت ممبران هم دارید؟ تفاوت ممبران لب شور، ممبران دریایی و ممبران فاضلاب رو توضیح بدید لطفا. چه موارد باعث خراب شدن ممبران میشه؟
  ببخشید من خیلی سوال پرسیدم حقیقتا چند باز از شرکت های دیگه خرید کردیم و جنس تقلبی و فیک بهمون دادن برای همین میخوام با اطلاعات کامل خرید کنم
  لطفا لیست قیمت انواع ممبران هایی که مجود دارید همراه با شرایط فروشتون در قالب یک پیش فاکتور به اسم شرکت آریا فسفات زنجان ایمیل کنید.

 • سلام وقت شما بخیر
  از شرکت آرد دره شهر استان ایلام مزاحمتون میشم
  معروفت ترین برند ممبران فیلمتک یا filmtec هست یا برند های بهتری هم هست؟
  نظرتون راجب برند های csm (سی اس ام) یا toray(تورای) یا KEENSEN(کنسن) یا cck(سی سی کا) یا AQUA(اکوا) یا SOFT WATER(سافت واتر) و برند های دیگه میشه بگد لطفا؟ تجربه استفاده از کدوم برند هارو داشتید؟ برای افزایش عمر ممبران و بهترین شرایط نگهداری چه نکاتی رو باید رعایت کنیم؟ پارامتر های زمان تعویض ممبران چه چیزهایی هستند؟ ممنون از وقتی که میزارید.

دیدگاهتان را بنویسید