تصفیه آب کشاورزی
تصفیه آب کشاورزی

سیستم تصفیه آب کشاورزی؛ روش های نوین کشاورزی agricultural water treatment بر پایه علم روز مدیریت آب ، دانش جنس خاک، و متکی به شناخت محصولات مختلف کشاورزی و باغی استوار است. روش های نوین شامل استفاده از ابزارآلات و دستگاه های جدید تامین آب از جمله آبیاری قطره ای، استفاده از دستگاه تصفیه آب کشاورزی، ادوات جدید کشاورزی و انواع زهکشی در زمان مناسب و متناسب با جنس خاک، شناخت و دانش علم خاک شناسی، و شناخت محصول مورد نظر و شناخت انواع آفت های کشاورزی و شناخت انواع کود و سم کشاورزی است.

مدیریت آب در کشورهای عربستان صعودی، امارات متحده عربی، قطر، کویت از سال ها پیش برنامه ریزی و انجام شده است و هم اکنون بزرگترین دستگاه های تصفیه آب دریا و تبدیل آن به آب قابل شرب و کشاورزی متعلق به این کشورها و آمریکا می‌باشد. خوشبختانه متخصصان ایرانی صنعت آب نیز با استفاده از فن آوری مهندسی معکوس پیشرفت های چشمگیری در این صنعت داشته اند و هم اکنون قادر به ساخت دستگاه های آب شیرین کن کشاورزی و صنعتی با ظرفیت های بالا و نیز ساخت انواع مواد شیمیایی تصفیه اب صنعتی ضد رسوب، آنتی اسکالانت می‌باشند.

آب شیرین کن کشاورزی

دستگاه آب شیرین کن کشاورزی یکی از انواع روش های تصفیه آب صنعتی است که جهت مصارف کشاورزی به کار برده می‌شود. این تیپ از دستگاه آب شیرین کن قادر به شیرین سازی آب دریا، آب چاه و همچنین آب قنات و رودخانه میباشند. آب تولیدی از این دستگاه شیرین و در صورت گندزدایی  قابل شرب می باشد. البته استفاده از آنتی اسکالانت ها و مواد گندزدایی میبایست با توجه به نوع محصول مورد کشت صورت پذیرد.

آب شیرین کن کشاورزیفیلتر تصفیه آب کشاورزی

از فیلترهای قابل استفاده در دستگاه آب شیرین کن کشاورزی میتوان به فیلترشنی و فیلتر کربن اشاره نمود. فیلتر شنی قادر به کاهش کدورت آب و فیلتر کربن جهت حذف طعم و مزه نامطبوع اب میباشد. فیلتر جامبو نیز از دیگر انواع فیلترهایی است که در دستگاه تصفیه اب کشاورزی استفاده می‌گردد.

خاک لومی چیست

خاک لومی خاکی است که مناسب کشاورزی و محصولات باغی می‌باشد. خاک لومی متشکل از مقادیری مساوی شن و ماسه و سیلت و میزان کمتری رس است . علت محبوبیت خاک لومی این است که فضای متخللی را در حفره های خاک ایجاد میکند و سرعت آب دهی به گیاهان را سریعتر و راحت تر میکند.

پیشنهاد محصول ویژه  کلاریفایر چیست؟ طراحی، انواع و طرز کار کلاریفایر(clarifier)

تبلیغات داخلی محصولات: برای سفارش خرید، استعلام و لیست قیمت و گارانتی فیلتر شنی‌ شرکت آب پاکسازان پیشنهاد میکنیم قبل از خرید مشاوره و آنالیز تخصصی را به تیم فنی مهندسی آب پاکسازان(abpaksazan) سازنده دستگاه تصفیه اب صنعتی با کادری مجرب و حرفه ای بسپارید.

تصفیه آب دریا برای کشاورزی

با توجه به غلظت املاح بسیار بالای اب دریا و شوری آن استفاده از آب دریا به طور مستقیم برای کشاورزی (تصفیه آب دریا برای کشاورزی) مناسب نیست. با توجه به اینکه آب دریا منبع رایگان و در دسترس می باشد انجام فرآیندهایی که موجب شیرین سازی آن و تبدیل آن به آب کشاورزی شود بسیار مقرون صرفه، کارآمد و با بازدهی بالا جهت کشت محصول خواهد بود که انجام این فرآیندها توسط سیستم تصفیه آب کشاورزی مقدور میباشد. در مناطق جنوبی کشور از جمله بوشهر، دیر، کنگان بهبهان، خورموج که در جوار دریا می‌باشند و دارای آب شور می‌باشند، از دستگاه تصفیه آب دریا بوشهر برای کشاوزی ساخت شرکت آبپاکسازان جهت کشت محصول گوجه فرنگی، گندم و غیره استفاده می‌شود. ظرفیت دستگاه تصفیه آب دریا برای کشاورزی با توجه حجم آب مورد نیاز در روز محاسبه میگردد.

دستگاه تصفیه آب چاه کشاورزی

با توجه به روند تغییر مدیریت اب کشاورزی در جهان و استفاده از روش های نوین جهت کاهش شوری خاک و کاهش شوری آب، یکی از بهترین روش ها با بازدهی بالا استفاده از اب تصفیه کن کشاورزی است. با توجه به آب مورد نیاز جهت کشت، ظرفیت و قیمت دستگاه اب شیرین محاسبه و تعیین میگردد.

مزایای تصفیه اب شور کشاورزی و باغ: استفاده از آب شیرین کن گلخانه ای و استفاده از دستگاه تصفیه آب چاه کشاورزی موجب میشود به خاک اجازه سدیمی شدن داده نشود و لذا جذب آب برای گیاهان و محصولات بسیار سریعتر و راحت تر صورت گیرد.

 • خروجی آب به صورت دبی ثابت قابل تنظیم است.
 • میزان اسیدیته و pH آب مشخص است.
 • فضای کمی را جهت نصب اشغال میکند.

استاندارد آب کشاورزی

با توجه به اینکه محصولات مختلف نسبت به میزان شوری آب واکنش و مقاومت متفاوتی دارند لذا از پارامتر هدایت الکتریکی آب EC  جهت دسته بندی آب و خاک کشاورزی استفاده میشود که به اختصار در جدول ذیل شرح داده شده است:

توضیحات(آب) طبقه بندی EC(µc/cm)
مناسب برای انواع گیاهان غیر شور ۷۰۰>
مناسب برای خاک های بافت سبک و متوسط کم شور ۷۰۰-۲۵۰۰
مناسب برای خاک بافت متوسط + آبشویی در هر مرحله لب شور ۲۵۰۰-۸۰۰۰
نامناسب برای گیاهان حساس به شوری، نامناسب هنگام مرحله جوانه زنی شور ۸۰۰۰-۱۲۰۰۰
مناسب برای گیاهان مقاوم به شوری خیلی شور ۱۲۰۰۰-۲۰۰۰۰
نامناسب برای انواع گیاهان فوق شور ۲۰۰۰<
پیشنهاد محصول ویژه  فیلتر PP؛ قیمت خرید و فروش فیلتر پ پ

دستگاه تصفیه آب چاه کشاورزی

آب شور چاه به عنوان آب تلخ Brakish water نیز شناخته میشود. با توجه به املاح زیاد و یون های محلول کربنات کلسیم در آب چاه و غلظت بالای نمک محلول در اکثر چاههای شور، استفاده از روشهای تصفیه آب کشاورزی بهترین گزینه جهت قابل مصرف کردن آب چاه  تلخ، چاه شور جهت آب کشاورزی می‌باشد. لیست قیمت دستگاه تصفیه آب کشاورزی قیمت دستگاه تصفیه آب چاه کشاورزی جهت تولید پنجاه هزار لیتر آب شیرین کشاورزی در روز بین ۷۰ الی ۲۰۰ میلیون تومان میباشد. قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی کشاورزی متناسب با نوع تجهیزاتی که به روی دستگاه بسته میشود و ظرفیت آب تولیدی دستگاه تعیین میگردد.

قیمت اب شیرین کن صنعتی کشاورزی قیمت تمام شده انواع دستگاه تصفیه آب کشاورزی به صورت ۷۰ درصد نقد به صورت ریالی و الباقی طی سه قسط یک ماهه (سه چک یک ماهه) همراه با چک ضمانت می باشد. قیمت روز دستگاه تصفیه اب کشاورزی با توجه به نواسانات ارز و تعیین نوع اجناس به کار برده در ساخت دستگاه آب شیرین کن کشاورزی، جهت خرید اب تصفیه کن کشاورزی و قیمت دستگاه آب تصفیه کشاورزی با کارشناسان شرکت آبپاکسازان تماس حاصل نمایید.

قیمت فیلتر تصفیه آب کشاورزی

تصفیه آب کشاورزی
تصفیه آب کشاورزی

جهت مشاوره و قیمت انواع فیلتر آب کشاورزی از جمله قیمت فیلتر شنی، فیلتر کارتریجی، فیلتر دیاتومه با کارشناسان شرکت آبپاکسازان تماس حاصل نمایید.

فروش دستگاه تصفیه آب باغ پسته: با توجه به مقدار آب مورد نیاز روزانه و سطح کشت محصول کشاورزی، ظرفیت دستگاه آب تصفیه کن کشاورزی و قیمت دستگاه تصفیه آب شور کشاورزی متفاوت می‌باشد. ظرفیت دستگاه تصفیه آب کشاورزی قیمت انواع دستگاه تصفیه آب کشاورزی به ترتیب زیر قابل ارائه می‌باشد:

 • ۵ مترمکعب ظرفیت آب تولیدی در روز
 • ۱۰ متر مکعب ظرفیت آب تولیدی در روز
 • ۲۵ متر مکعب ظرفیت آب تولیدی در روز
 • ۵۰ متر مکعب ظرفیت آب تولیدی در روز
 • ۱۰۰ متر مکعب ظرفیت آب تولیدی در روز
 • ۱۵۰ متر مکعب ظرفیت آب تولیدی در روز
 • ۲۰۰ متر مکعب ظرفیت آب تولیدی در روز
پیشنهاد محصول ویژه  خرید دستگاه آب شیرین کن؛ لیست قیمت و فروش آب شیرین کن

تصفیه آب استخر کشاورزی

استخرهای کشاورزی در انواع و حالت های گوناگون وجود دارد و ساخته میشود که به برخی از انواع استخر آب کشاورزی اشاره میشود:

 1. استخر فایبرگلاس
 2. استخر پیش ساخته
 3. استخر ژیوممبران
 4. استخر یکپارچه
 5. استخر بتنی

در استخر نوع بتنی رشد و جذب جلبلک وجود دارد و این نوع استخر را میتوان در درون زمین یا روی سطح زمین احداث کرد.

قیمت دستگاه آب شیرین کن گلخانه: دستگاه تصفیه آب گلخانه ای موجب افزایش بازدهی محصولات گلخانه ای و نیز کاهش مصارف کودهای شیمیایی و در نتیجه کاهش هزینه های تمام شده میشود. انتخاب نوع دستگاه به مقاومت محصول به میزان تحمل به شوری آب، TDS و کدورت مورد نیاز بستگی دارد.

تصفیه آب کشاورزی اصفهان

شرکت آب پاکسازان با سابقه طولانی و درخشان در ساخت انواع دستگاه آب شیرین کن کشاورزی اصفهان، تصفیه آب صنعتی و آماده ارسال به خوزستان، اصفهان، شیراز، بوشهر و عراق به همراه ارائه پشتیبانی سرویس و خدمات پس از فروش سرویس و تعمیر تصفیه اب صنعتی می‌باشد.

خرید تصفیه آب فاضلاب برای کشاورزی: با توجه به افزایش حجم روز افزون آب فاضلاب های شهری، مدیریت جهانی راهکارها و روش های نوینی را جهت تصفیه آب فاضلاب صنعتی و شهری ارائه کرده است. یکی از این روش ها استفاده از منعقد کننده و کمک منعقد کننده ها؛ کاربرد، انواع، قیمت، و خرید ضد گل، انواع فیلتراسیون، استفاده از کلاریفایر و استفاده از دستگاه آب شیرین کن شهری و یا دستگاه تصفیه آب برای کشاورزی و نیز استفاده از سختی گیر اب کشاورزی می‌باشد.

دستگاه تصفیه اب کشاورزی دست دوم: شرکت آب پاکسازان ارائه کننده انواع دستگاه تصفیه آب کشاورزی جهت واحدهای کشاورزی به صورت نو و دست دوم می‌باشد. همچنین این شرکت دارای سابقه طولانی در ساخت انواع آب شیرین کن مرغداری و سالن های دامداری میباشد.

چکیده:

تصفیه اب شور کشاورزی مدیریت بهینه آب در صنعت کشاورزی با استفاده از روش نوین دستگاه تصفیه آب کشاورزی و دستگاه تصفیه آب دریا و نیز چگونگی ارتباط بین قدرت تحمل محصولات کشاورزی نسبت به شوری آب، نوع تخلل و اسیدیته خاک و میزان شوری یا شیرین بودن آب کشاورزی و روابط بین آب از طریق هدایت الکتریکی آب و میزان شوری خاک و استفاده از دستگاه آب شیرین کن جهت مصارف کشاورزی در این مقاله شرح داده شده است.

دستگاه تصفیه آب صنعتی کشاورزی با ظرفیت 1000 هزار مکعب در باغ لیمو محل نصب در شیراز TDS تی دی اس آب ورودی 4 _ 5 هزار
دستگاه تصفیه آب صنعتی کشاورزی با ظرفیت 1000 هزار مکعب در باغ لیمو محل نصب در شیراز TDS تی دی اس
دستگاه تصفیه آب صنعتی کشاورزی با ظرفیت 1000 هزار مکعب در باغ لیمو محل نصب در شیراز TDS
دستگاه تصفیه آب صنعتی کشاورزی با ظرفیت 1000 هزار مکعب در باغ لیمو محل نصب در شیراز
دستگاه تصفیه آب صنعتی کشاورزی با ظرفیت 1000 هزار مکعب در باغ لیمو محل نصب در
دستگاه تصفیه آب صنعتی کشاورزی با ظرفیت 1000 هزار مکعب در باغ لیمو محل
دستگاه تصفیه آب صنعتی کشاورزی با ظرفیت 1000 هزار مکعب در باغ لیمو
دستگاه تصفیه آب صنعتی کشاورزی با ظرفیت 1000 هزار مکعب در باغ
دستگاه تصفیه آب صنعتی کشاورزی با ظرفیت 1000 هزار
دستگاه تصفیه آب صنعتی کشاورزی با ظرفیت 1000
دستگاه تصفیه آب صنعتی کشاورزی
دستگاه تصفیه آب صنعتی کشاورزی با ظرفیت 1000 هزار مکعب در باغ لیمو محل نصب در شیراز TDS تی دی اس آب
۴.۸/۵ - (۱۰ امتیاز)

۶ دیدگاه

 • سلام دیتگاه برای شیرین کردن اب شور کشاوزی هم دارین؟ برای دبی اب ۵۰ ایتر در ثانیه جواب گو هست و قیمت؟ دبی ۵۰ لیتر بر ثانیه فعلا هیچ چیز چون ابش شور شده قبلا همه چیز کشت میشد زمینهای کنار دریاچه ارومیه هستن که اب چاه قبلا شیرین بود الان شور شده قیمت تقریبی دستگاه را میفرمایید؟

 • سلام من برای ویلا در نوشهر دستگاه می خواهم اب شهری ندارم ولی چاه اب اختصاصی دارم هفته ای ۲ روز استفاده دارم برای چهار نفر مصرف ترمال انالیز اب ندارم چکار باید بکنم لطفا راهنمایی کنید که به ترتیب چکار کنم من تهران هستم ازمایشگاه مورد تاییدتان کجا هست؟ اگر اب میکروب یا اتگل داسته باشه دستگاه تصفیه اون رو از بین می بره؟

 • سلام پیش‌فاکتور یست قیمت خرید دستگاه تصفیه آب با حجم پانصد مترمکعب در روز رو می‌خواستم دارای آنالایزر ورودی و خروجی و دستگاه‌های کنترل plc باشه شرایط فروش هم ذکر کنید لطفا و ریکاوری بالای هفتاد و پنج درصد.برای تصفیه آب چاه

 • سلام به تیم پشتیبانی آب پاک سازان قیمت آب شیرین کن کشاورزی برای آب چاه ۲ اینچ یا ۸لیتر در ثانیه را لطفا بفرمایید. برای سفارش باید از چه طریقی اقدام کنم؟ قطعات و تجهیزات به کار رفته رو هم برام ارسال کنید. ممنون

دیدگاهتان را بنویسید